אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עו"ד מיכאל לוסקין מונה לנאמן אמפל צילום: אוראל כהן

עו"ד מיכאל לוסקין מונה לנאמן אמפל

מדובר בעורך דין אמריקאי שינהל את אמפל עד שתועבר למחזיקי האג"ח. יקבל תקציב של 2.5 מיליון דולר

10.04.2013, 13:46 | רחלי בינדמן

כפי שנחשף לראשונה ב"כלכליסט", בית המשפט לפירוקים בניו יורק מינה נאמן אמריקאי לנהל את אמפל עד העברתה לבעלי השליטה. ל"כלכליסט" נודע כי מדובר בעו"ד מיכאל לוסקין, שותף בפירמת עורכי דין בניו יורק המתמחה בייצוג מוסדות פיננסים בהליכים של הסדרי חוב, פשיטת רגל, ועוד.

קראו עוד בכלכליסט

הפירמה ייצגה בעבר בנקים זרים, נושים ומשקיעים. בנוסף עובדת הפירמה עם קרנות גידור, ומשקיעים בנכסים בעייתים. בנוסף משמשים השותפים בפירמה מפעם לפעם כנאמנים בהליכי פשיטת רגל. "לפי טבע המקרה המדובר, והדרישות שצריכות להתבצע, אנו סבורים שמיכאל לוסקין מוכשר לשמש כנאמן בהליך צ'פטר 11 של אמפל", כתב השופט.

יוסי מימן, יו"ר אמפל, צילום: אוראל כהן יוסי מימן, יו"ר אמפל | צילום: אוראל כהן יוסי מימן, יו"ר אמפל, צילום: אוראל כהן

לוסקין יידרש לנהל את נכסי החברה ומכירתם עד העברת השליטה לידי מחזיקי האג"ח. הנאמן יזכה לתקציב של 2.5 מיליון דולר לניהול הנכסים של אמפל.

המינוי של הנאמן מגיע בעקבות התפטרות ההנהלה של אמפל והדירקטוריון שלה בשבוע שעבר. הבעלים והמנכ"ל יוסי מימן הוא היחידי שמסרב להתפטר מתפקידו, אך ככל הנראה מינוי הנאמן וכניסתו לתפקיד ינשלו אותו מקבלת החלטות ביחס לחברה.

ההחלטה למנות נאמן מגיעה בניגוד לרצון מחזיקי האג"ח שקיוו למנות נציגים מטעמם לנהל את החברה כבר כעת. מחזיקי האג"ח הציעו לשופט את שלומי קלסי ומשה אינגביר כמועמדים הראויים לנהל את החברה אך השופט דחה את בקשתם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות