אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עודד שריג העניק היתר שליטה לאדוארדו אלשטיין בכלל ביטוח צילום: אוראל כהן

עודד שריג העניק היתר שליטה לאדוארדו אלשטיין בכלל ביטוח

זאת בהנחה שאלשטיין יממש את האופציה שמועדה הוארך על לסוף אפריל, להזרמת 75 מיליון דולר לגנדן - החברה אם של אי.די.בי אחזקות

11.04.2013, 10:27 | שי סלינס

קבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר הנמצאת בעיצומו של הסדר חוב עם מחזיקי האג"ח, הודיעה היום (ה') לבורסה כי הממונה של שוק ההון באוצר, עודד שריג, העניק היתר שליטה לאדוארדו אלשטיין להיכנס לגרעין השליטה בכלל ביטוח.  

קראו עוד בכלכליסט

הסדר החוב שמציע דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי, תלוי קודם כל ברצון של אלשטיין לבצע את השקעה נוספת של 75 מיליון דולר בגנדן. השקעה זו תעלה את חלקו בחברה הפרטית השולטת באי.די.בי אחזקות מ-10% ל-31%. גנדן מחזיקה כעת ב-47.2% ממניות אי.די.בי אחזקות. לאחר הנפקת 15% ממניות החברה למחזיקי האג"ח במסגרת הסדר החוב, החלק של גנדן בחברה יירד ל־41%.

נוחי דנקנר, צילומים: תומריקו, אלירן אביטל, אביגיל עוזי נוחי דנקנר | צילומים: תומריקו, אלירן אביטל, אביגיל עוזי נוחי דנקנר, צילומים: תומריקו, אלירן אביטל, אביגיל עוזי

 

הוארכה האופציה

במקביל שיגרה חברת אי.די.בי הודעה לבורסה כי הוארכה האופציה לכניסתו של אלשטיין לחברת האם של אי.די.בי אחזקות, גנדן עד לסוף חודש אפריל. "לאור ההתקדמות החיובית ומשביעת הרצון במגעים להסדר עם מחזיקי אגרות החוב של החברה ולאור רצונם ההדדי של גנדן והרצון של אלשטיין לקדם את ההשקעה בחברה, תוארך תקופת האופציה שהוענקה למשקיע", נכתב בהודעת החברה.

 

עוד נמסר מאי.די.בי כי הצדדים "ינצלו את התקופה שעד ה-28 באפריל 2013, על מנת לנסות להגיע להבנות, לשביעות רצון נציגות מחזיקי האג"ח, ביחס לתנאי הארכה נוספת של תקופת האופציה, וזאת לאור עמדת הנציגות ביחס להארכה כאמור ובהקשר עם בקשת הנציגות להפקדת כספים בנאמנות, לגביה ידונו הצדדים".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות