אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן מייקל ג'יי פוקס תעניק לאינטק פארמה 705 אלף דולר לחקר הפרקינסון

קרן מייקל ג'יי פוקס תעניק לאינטק פארמה 705 אלף דולר לחקר הפרקינסון

זאת, למימון ניסויי בטיחות בחיות במוצר האקורדיון לבודופה לטיפול בפרקינסון. אינטק פארמה תבצע ניסוי נוסף שצפוי להסתיים ברבעון הראשון של 2014

14.04.2013, 12:47 | גיא בן סימון

חבת אינטק פארמה הודיעה היום (א') כי קרן מייקל ג'יי פוקס תעניק לה 705 אלף דולר למימון ניסויי בטיחות בחיות במוצר האקורדיון לבודופה לטיפול בפרקינסון.

קראו עוד בכלכליסט

קבלת המענק מותנית בכך שאינטק פארמה לא תקבל מענק או מימון מצד שלישי למימון הניסוי, ללא הסכמת הקרן. קרן מייקל ג'יי פוקס הוקמה במטרה לסייע לפיתוח ושיפור הטיפולים למחלת פרקינסון באמצעות תמיכה במחקר.

מייקל ג מייקל ג'יי פוקס | צילום: אי פי אי מייקל ג

נכון להיום, איטק פארמה סיימה "בהצלחה רבה" את ניסויי הפאזה השנייה בכ-60 חולי פרקינסון, כפי שמסרה החברה. אינטק פארמה ביצעה ב-2010 ניסוי בן שלושה חודשים בחיות שבו הוכחה בטיחות פלטפורמת האקורדיון. היות ותכשיר האקורדיון לבודופה מיועד לשימוש דו יומי במשך שנים, אינטק פארמה תבצע ניסוי נוסף בשילוב תרופת הלבודופה. הניסוי צפוי להסתיים ברבעון הראשון של 2014.

אינטק פארמה, המנוהלת על ידי גיורא קרני, מנסה לעשות שימוש בטכנולוגיית האקורדיון שפיתחה, במטרה להשביח תרופות קיימות בשוק. המטרה של פיתוח זה היא לגרום לשחרור מושהה ומבוקר של החומר הכימי שבתרופות במערכת העיכול של החולה ועל ידי כך לשפר את יעילות התרופה ולהפחית את תופעות הלוואי. שני המוצרים המובילים של החברה הנמצאים בפיתוח מיועדים לטיפול בתסמינים של מחלת הפרקינסון ובהפרעות שינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות