אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תפוגן נמנעה מפירוט, לנטו אין מדיניות סביבתית צילום: נמרוד גליקמן

תפוגן נמנעה מפירוט, לנטו אין מדיניות סביבתית

ישנם גם מתחרים אחרים בשוק המזון שלא הצטיינו בגילוי סביבתי. עם החברות הפחות שקופות ניתן למנות חברות כמו קרור, טמפו וקבוצת נטו

15.04.2013, 08:47 | גיל קליאן

לצד פרקי איכות הסביבה המעניינים והשקופים של אסם, שטראוס ומהדרין מצאנו מתחרים אחרים בשוק המזון שלא הצטיינו בגילוי סביבתי. עם החברות הפחות שקופות ניתן למנות חברות כמו קרור (המחזיקה ביפאורה ותפוגן), טמפו וקבוצת נטו.

מפעל טמפו בנתניה, צילום: נמרוד גליקמן מפעל טמפו בנתניה | צילום: נמרוד גליקמן מפעל טמפו בנתניה, צילום: נמרוד גליקמן

במקרה של קרור, החברה דיווחה בדו"חות השנתיים שלה לסיכום 2012 כי אימצה לעצמה תקנים סביבתיים וכי היא עוסקת במדידה פרטנית של יעילות הייצור ושל כמות גזי החממה שנפלטים - אך בחרה שלא לדווח על כך למשקיעים. כך לחברה יש גם יעדים של שיפור צריכת אנרגיה ומים, פליטות גזי חממה וכו', אך לא ניתן לדעת על כך מהדו"חות. גם מדו"חות טמפו ניתן ללמוד כי החברה מנסה לצמצם את ההשפעה השלילית שלה על הסביבה, אך שוב, גם שם בחרו בדרך של חוסר שקיפות מול המשקיעים בפרמטרים הסביבתיים.

מנגד, בדו"חות נטו אין מילה על מדיניות סביבתית, על עמידה בתקנים מחמירים יותר מהתקינה הרגילה, ועוד ביטויים שניתן למצוא אצל המתחרים. בדו"חות נטו ההתייחסות לנושאי הסביבה נצמדת לדרישות הרגולציה ולעמידת הקבוצה בדרישות אלה.

תגיות