אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איך הגיע בנקאי יהודי מברזיל לצמרת עשירי העולם הערבי

איך הגיע בנקאי יהודי מברזיל לצמרת עשירי העולם הערבי

הנסיך הסעודי בין טלאל מדורג במקום הראשון ברשימת 100 הערבים העשירים של פורבס עם שווי הון של 20 מיליארד דולר. הבנקאי היהודי ג'וזף ספרא דורג במקום השני

17.04.2013, 18:34 | סוכנויות הידיעות

הנסיך הסעודי אלווליד בין טלאל מדורג במקום הראשון בקרב רשימת מאה הערבים העשירים בעולם, שמפרסם המגזין פורבס. הרשימה השנה נשלטה על ידי עשירים מסעודיה, מצרים והאמירויות, כש-41 מהמדורגים הם מסעודיה. הונו המוערך של בין טלאל, על פי החישובים של פורבס הסתכם ב-20 מיליארד דולר. עם זאת, אלווליד עצמו טוען בתוקף כי הונו עומד על 29.6 מיליארד דולר.  

קראו עוד בכלכליסט

הנסיך אל וואליד בין טלאל הנסיך אל וואליד בין טלאל הנסיך אל וואליד בין טלאל

ג'וזף ספרא מדורג שני. הבנקאי היהודי בן ה-74, אמנם פועל מברזיל אך במוצאו הוא מלבנון, והונו מוערך ב-15.9 מיליארד דולר. באופן אירוני למדי, דורג ספרא במקום 11 המכובד גם ברשימת היהודים העשירים שערך "פורבס ישראל" שפורסמה היום.

ג ג'וזף ספרא ג

מוחמד אל מאודי מסעודיה דורג שלישי עם שווי הון של 13.5 מיליארד דולר, במקום הרביעי דורג סעודי נוסף, מוחמד בין עיסא אל ג'אבר, שהונו הוערך ב-7 מיליארד דולר. את החמישייה הראשונה סוגר המצרי נאסף סוויריס, שמוערך ב-6.5 מיליארד דולר.

שווי ההון של המדורגים חושב רק על פי המניות שהם מחזיקים בחברות הרשומות בבורסות ברחבי העולם הערבי. אם היו מוסיפים לכך גם נכסים פרטיים, מרבית המדורגים היו נחשבים מיליארדרים.

"חינוך מוסרי, מסורות משפחתיות עמידות והתקדמות קולקטיבית הבאה לידי ביטוי ברצון לבנות בסיס חזק לדורות הבאים, הם המסרים העיקריים שנובעים מסיפורי ההצלחה של כל אחד מהאנשים המדורגים ברשימת המיליארדרים הזו", אומר עורך מהדורת המזרח התיכון של פורבס, חולוד על עומניאן. "הרשימה הזו היא למעשה חגיגה עולמית של אומץ, מחויבות ועבודה קשה שבזכותם חלומות הופכים למציאות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות