אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק ישראל: נמשיך בבדיקת הסדר החוב של לאומי עם דנקנר צילום: מיקי נועם אלון

בנק ישראל: נמשיך בבדיקת הסדר החוב של לאומי עם דנקנר

מהבנק נמסר כי "סוגיית הסדרי החוב במשק בהיבט רחב יותר תיבחן, כפי שנמסר, על ידי הוועדה שהחליטו שר האוצר והנגיד להקים"

20.04.2013, 20:20 | כלכליסט

בעקבות החלטת בנק לאומי לסגת מהסדר החוב מול גנדן הודיע הערב בנק ישראל כי הפיקוח על הבנקים ימשיך בבדיקת תהליכי קבלת ההחלטות בלאומי בעניין ההסדר. לדברי בנק ישראל, "סוגיית הסדרי החוב במשק בהיבט רחב יותר תיבחן, כפי שנמסר, על ידי הוועדה שהחליטו שר האוצר והנגיד להקים". 

קראו עוד בכלכליסט

מלאומי נמסר: ״בהמשך להודעת בנק ישראל על המשך הבדיקה, אנו מבקשים להבהיר כי לאומי הוא זה שכבר אתמול, כשעדכן לגבי ההחלטה, ביקש מבנק ישראל להמשיך בבדיקה כדי להבהיר שההחלטות התקבלו בבנק באופן מקצועי, אחראי ובהתאם לכללי הממשל התאגידי המחמירים של בנק לאומי.״

אתמול החליטו שר האוצר יאיר לפיד ונגיד בנק ישראל הפרופ' סטנלי פישר על הקמת ועדה שתבחן את סוגיית הסדרי החוב במשק שתביא את המלצותיה בפני שר האוצר ונגיד בנק ישראל. הרכב הוועדה יסוכם בתחילת השבוע בין השניים.

דנקנר יצא היום לארגנטינה לפגישה דחופה עם אדוארדו אלשטיין בנסיון לזרז את מימוש האופציה להשקעה של 75 מיליון דולר בגנדן. אופציה זו מותנית כאמור בהסדר מול לאומי ומזרחי.

דודו זקן, צילום: מיקי אלון דודו זקן | צילום: מיקי אלון דודו זקן, צילום: מיקי אלון

כאמור, דירקטוריון בנק לאומי ביטל אתמול סופית את המיתווה העקרוני של הסדר החוב שהושג מול נוחי דנקנר ואדוארדו אלשטיין לגבי חובה של חברת גנדן לבנק. בהודעה שהוציא הבנק לאחר ישיבת הדירקטוריון נאמר כי המנכ"לית רקפת רוסק עמינח הנחתה את הצוות המקצועי העוסק בנושא בבנק, לפעול למיצוי כל האפשרויות לגביית החוב.

דנקנר ינסה הגיע למיתווה חדש ומהיר מול הבנק. מקורבים לאידיבי מסרו היום כי אלשטיין עומד מאחורי העיסקה ורוצה לעשות אותה. אי.די.בי תנסה להגיע למיתווה להסדר חדש מול לאומי. הבנקים האחרים יחליטו בימים הקרובים באילו צעדים לנקוט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות