אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק מקימה חוות שרתים עצומה בהשקעה של 1.5 מיליארד דולר צילום: בלומברג

פייסבוק מקימה חוות שרתים עצומה בהשקעה של 1.5 מיליארד דולר

החווה, מהגדולות ביותר בעולם, תוקם באלטונה שבמדינת איווה, ארה"ב. היא תכסה שטח עצום של 130 דונם - פי 2 משטחה של חוות השרתים שהקימה אפל כדי לתמוך בשירות iCloud

21.04.2013, 17:47 | הראל עילם

פייסבוק מקימה בימים אלו חוות שרתים גדולה במיוחד במזרח העיירה אלטונה, אשר נמצאת באיווה, ארצות הברית. כך דיווח במהלך סוף השבוע המקומון דה מוין רג'יסטר.

קראו עוד בכלכליסט

חוות השרתים היא אחת מהגדולות מסוגה בעולם ותכסה שטח של 130 דונם. עלות הקמתה מוערכת ב-1.5 מיליארד דולר, בפרויקט שיפרס על פני שלושה סבבים.

מטה פייסבוק, צילום: בלומברג מטה פייסבוק | צילום: בלומברג מטה פייסבוק, צילום: בלומברג

עבודת ההקמה החלה כבר ביוני האחרון, אבל עד סוף השבוע הנוכחי לא היה ידוע שפייסבוק עומדת מאחורי המיזם, שצבר הרבה עניין וסקרנות בתעשייה מסביב לעולם בגלל הגודל החריג שלו. חוות השרתים החדשה תהיה כפולה מגודלה של חוות השרתים שאפל הקימה בצפון קרולינה על מנת להפעיל את שירות הענן iCloud.

לפייסבוק יש כעת מספר מרכזים נוספים באורגון, שבדיה וגם בצפון קרולינה, לא רחוק מהמרכז של אפל עצמה. המרכז החדש שלה באלטונה קרוב למרכזים גדולים של גוגל ומיקרוסופט. כל המרכזים מחוברים ישירות לשדרת האינטרנט, אשר עוברת בסמיכות לאלטונה ולכביש המהיר מספר 80.

מועצת אלטונה אמורה להיפגש השבוע במטרה לדון בהקלות המס ובהטבות שתקבל פייסבוק על המבנה החדש. העיירה הצליחה לנצח במכרז את נברסקה, שגם התמודדה על האירוח של המרכז החדש של פייסבוק. ההכרזה הרשמית צפויה להיות בשבוע הבא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות