אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכסף יזרום, הביוב כבר לא צילום: צפריר אביוב

הכסף יזרום, הביוב כבר לא

משרד הביטחון ישקיע 14 מיליון שקל בהקמת מכון טיהור לטיפול בשפכים ממחנה ג'וליס

23.04.2013, 08:37 | הדס שפר
משרד הביטחון ישקיע 14 מיליון שקל בהקמת מכון טיהור לטיפול בשפכים שיוצאים ממחנה ג'וליס (מחנה עמנואל) ומזהמים את הסביבה. כך הוחלט בהסכם פשרה בין משרד הביטחון וצה"ל לבין המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל (עמותת מלר"ז).

קראו עוד בכלכליסט

ביוב ליד מחנה ג ביוב ליד מחנה ג'וליס | צילום: צפריר אביוב ביוב ליד מחנה ג

לפני כחצי שנה פורסם ב"כלכליסט" על התביעה שהגישה העמותה באפריל אשתקד לבית משפט השלום בראשון לציון. העמותה ביקשה להוציא צווים שיפסיקו לאלתר את הזרמת השפכים במחנה, לאחר שלפי התביעה השפכים גרמו לזיהום של נחל אבטח. המחנה הזרים את שפכיו לנחל עשרות שנים, ובדיקה שנערכה במרץ בשנה שעברה מצאה חריגה של 67,500,000% מהתקנים המותרים בקוליפורמים צואתיים.

"לאור התחייבות משרד הביטחון להביא לסיום הפגיעה בסביבה, ולאור העבודות שהחלו בשטח, החלטנו להפסיק בהליכים המשפטיים", אמר חיליק רוזנבלום, יו"ר העמותה. "אנחנו רוצים לציין לטובה את המאמץ המיוחד, הלוגיסטי והכספי שעשו המדינה ומשרד הביטחון להפסקת הזרמת השפכים".

כתב התביעה גולל את היחס הסלחני של המדינה כלפי הזיהום שביצע הצבא. במסגרת ההסדר שהושג בין עו"ד מרדכי איינהורן, שייצג את מלר"ז, לעו"ד מירב קניג ולרשטיין ממשרד הביטחון, שחתומים על הבקשה להפסקת התביעה, הופסקה לאלתר הזרמת שפכי המחנה לנחל. לפי ההסדר, ביוני 2012 חתם משרד הביטחון על הסכם עם המועצה האזורית שפיר לחיבור המחנה למערכת הביוב של המועצה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות