אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל רכשה את Wavii, החברה שרוצה "להפוך את גוגל לפייסבוק" צילום מסך: WAVII

גוגל רכשה את Wavii, החברה שרוצה "להפוך את גוגל לפייסבוק"

גוגל ואפל הגישו הצעות מתחרות לרכישת הסטארט-אפ, שפיתח טכנולוגיה לזיהוי שפה טבעית והפיכת דברי המשתמש לפיד חדשות - במטרה לשפר את שירותי ההפעלה הקולית שלהן. סכום הרכישה: יותר מ-30 מיליון דולר

24.04.2013, 12:32 | נמרוד צוק

גוגל רכשה את הסטארט-אפ Wavii, שפיתח טכנולוגיה לייצור פיד חדשות דמוי פייסבוק על נושאים אקטואליים באמצעות ניתוח שפה טבעית. סכום הרכישה עומד על יותר מ-30 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

כך, לפי דיווח של אתר TechCrunch מפי גורמים המקורבים לעסקה. אחת המשקיעות בחברה היא קרן CrunchFund, שבבעלות מייסד האתר, מייקל ארינגטון.

אפליקציית Wavii באייפון, צילום מסך: WAVII אפליקציית Wavii באייפון | צילום מסך: WAVII אפליקציית Wavii באייפון, צילום מסך: WAVII

על פי הדיווח, גם אפל היתה מעוניינת ברכישת החברה ושתי הענקיות נתנו הצעות מתחרות. אפל רצתה את הטכנולוגייה של Wavii עבור אפליקציית סירי, אבל גוגל נתנה הצעה טובה יותר והיא תצרף את 25 עובדי החברה, בהובלת המייסד אדריאן אאון, לחטיבת ה-Knowledge Graph שלה. ככל הנראה שגוגל מעוניינת בטכנולוגיה עבור Google Now החדש.

אמור מה מעניין אותך - וקבל פיד חדשות

Wavii מגדירה את המשימה שלקחה על עצמה כאיסוף כל המידע שנוצר ברשת בזמן אמת - ידיעות חדשותיות, פוסטים בבלוגים, ציוצים בטוויטר - ותמצות אוטומטי של הדיווחים לפיד חדשות נוח, לפי רשימת הנושאים והאנשים שמעניינים את המשתמש. או בהגדרה המקוצרת של החברה, "להפוך את גוגל לפייסבוק".

המוצר זמין לגישה דרך הדפדפן וכאפליקציית אייפון. הוא מציג רשימת אייטמים בני שורה או שתיים, עם תמונה לכל אחד וקישורים לידיעות המקוריות, ממויינים לפי סדר כרונולוגי ונושאי, שעוסקים בנושאים המדוברים שעל סדר היום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות