אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההמלצה להפוך למשרד הכלכלה נדחתה בימי שמחון צילום: יוסי זמיר

ההמלצה להפוך למשרד הכלכלה נדחתה בימי שמחון

ל"כלכליסט" נודע כי את ההמלצה נתנו חברות ייעוץ חיצוני שהמשרד שכר בימי השר בנימין בן אליעזר

28.04.2013, 07:08 | תומר אביטל

עם כניסתו לתפקיד שר התמ"ת מיהר נפתלי בנט להודיע על שינוי השם למשרד הכלכלה. ל"כלכליסט" נודע כי השם הוצע כבר לפני שנה וחצי, במסגרת עבודה שהזמין המשרד מחברות ייעוץ חיצוניות תמורת 3 מיליון שקל במשך שלוש שנים. היועצים נשכרו בימיו של השר בנימין בן אליעזר, ולאחר עבודה של כשנה וחצי דחה יורשו בתפקיד שלום שמחון את ההצעה לשנות את השם.

קראו עוד בכלכליסט

לפני כשלוש שנים החליט בן אליעזר לבנות תוכנית אסטרטגית חדשה למשרד. לאחר קיום מכרז נבחרו למשימה החברות GCS ואדלר מיתוג. לאחר עבודה מקיפה גיבשו החברות מסמך עבודה שהתייחס לנושאים פנים ארגוניים, למערכות היחסים בין יחידות המשרד ולהגדרת מהותו ומיצובו בזירה הציבורית. לצד זאת כללה העבודה המלצה לגיבוש זהות מותגית אחידה למשרד שהתבטאה בין היתר בשינוי שמו ממשרד התמ"ת למשרד הכלכלה.

שמחון ובנט בטקס החלפת השרים, צילום: יוסי זמיר שמחון ובנט בטקס החלפת השרים | צילום: יוסי זמיר שמחון ובנט בטקס החלפת השרים, צילום: יוסי זמיר

אלא שבדיוק אז שר הביטחון לשעבר אהוד ברק ביצע מפץ בשורות סיעתו ופואד מצא עצמו כח"כ מהשורה בעוד עמיתו שלום שמחון מונה לשר התמ"ת. ההצעה הונחה מחדש על שולחנו של שמחון אלא שלדברי גורמים במשרד האחרון חשש להיכנס לעימות עם שר האוצר דאז יובל שטייניץ והכריע כי השם יישאר זהה.

במרץ נכנס למשרד ראש הבית היהודי נפתלי בנט. לפי פרסומים הוריו של בנט לא הבינו בשיחה עימו לאחר הצטרפותו לממשלה מה זה 'תמ"ת' ולכן החליט לשנות את השם ל'כלכלה ומסחר'. לאחר סבב התייעצויות והתרעמויות של גורמים בענף התעשייה הכריע לבסוף על השם 'כלכלה'- אותו שם עליו עמלו חברות הייעוץ היקרות שנים קודם לכן.

אגב, באתר המשרד שונה לבקשת בנט גם סלוגן המשרד ל״כלכלה עם נשמה״. השינוי בוצע, לדברי המשרד, "בכדי להביע את הצורך לגלות רגישות לאנשים שמבעד למספרים".

מטעמו של השר לשעבר שמחון נמסר כי הוא העדיף להשאיר את שם המשרד הישן "המשקף את העשייה ואת מוטת כנפיו הרחבה בדגש על תחומי מגוון התחומים שבאחריותו".

 

ממשרד הכלכלה נמסר: "במסגרת שינוי ארגוני מקיף ביצע המשרד, בסיוע חברות הייעוץ, עבודה שנועדה להנגיש את שירותיו לציבור. כחלק מגיבוש אסטרטגי הומלץ לפני כשנה וחצי הומלץ על שינוי השם למשרד הכלכלה. ההצעה לא אושרה, אך יתר ההמלצות יושמו. שינוי השם מהווה חלק קטן מאוד ממכלול העבודה של חברות הייעוץ ולא מהווה כלל את עיקר העבודה שלהן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות