אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יותר מתמיד: מכבי נתניה צריכה את האוהדים שלה צילום: ראובן שוורץ

יותר מתמיד: מכבי נתניה צריכה את האוהדים שלה

כשאין בעלים, קבוצה צריכה לעשות את כל המאמצים כדי להתחבר טוב יותר לקהילה ולאוהדים

05.05.2013, 17:00 | אוריאל דסקל

מכבי נתניה, שירדה אמש לליגת המשנה, מנוהלת ללא בעל בית - זה חסרון אבל יכול להיות גם יתרון. יש כמה תורמים ונדבנים שעוזרים וגם לא מעט ספונסרים שהגיעו בעיקר בזכות הקשרים העסקיים והחבריים של קובי בלדב, שמנהל את המועדון ביחד עם עו"ד גיל לב.

קראו עוד בכלכליסט

מנהלי מכבי נתניה עשו טעויות. זה לגיטימי. נעשו טעויות גם בעבר, אבל עם הכסף של דניאל יאמר, כך שאפשר היה לחפות עליהן. עכשיו, בלי בעלים, אין כסף שיכסה ויתקן את הבעיות שנוצרו ולכן כל השקעה בקבוצה צריכה להיות הרבה יותר חכמה.

אוהדי מכבי נתניה. הקבוצה תצטרך להתחבר אליהם, צילום: ראובן שוורץ אוהדי מכבי נתניה. הקבוצה תצטרך להתחבר אליהם | צילום: ראובן שוורץ אוהדי מכבי נתניה. הקבוצה תצטרך להתחבר אליהם, צילום: ראובן שוורץ

טל בנין לא היה המאמן המתאים וההחלטות שלו לגבי הסגל הובילו את הקבוצה לליגת המשנה. ראובן עטר, לעומת זאת, הוא מוסד בנתניה ובעל רקורד מוכח בקבוצה, ולכן האיש המתאים להוביל אותה מחוץ לליגה הלאומית.

בנתניה צריכים להבין שחייבת להתקיים מערכת בריאה יותר שסובבת את המאמן. אף מועדון בסדר גודל של נתניה לא יכול לסמוך אך ורק על איש מקצוע אחד כי לא ייתכן מצב שבחירת מאמן לא מוצלח תביא לכזו קריסה.

למזלה של הקבוצה, כרגע, מושקע לא מעט כסף במחלקת הנוער ועובדים שם אנשים מאוד רציניים. ככה זה צריך להימשך. לקבוצה כמו מכבי נתניה אין לגיטימציה לשחק עם שחקנים שהיא עצמה לא מייצרת. שווה גם לייצר מערכת מקצועית טובה יותר לקבוצה הבוגרת: מחלקת סקאוטינג מתקדמת ומנהל ספורטיבי בעלות של שני שחקנים ישראלים בכירים ינפקו יותר תועלת מאשר שני שחקני כדורגל בכירים שיגיעו לנתניה. זה עניין של השקעות נכונות, שבנתניה - בגלל שאין בעלים מיליארדר - צריך לעשות.

וההשקעה הכי נכונה מבחינת נתניה, בדרך שלה חזרה לליגת העל - זה השקעה בקהל. קשר עמוק יותר עם הקהל על ידי שיתוף פעולה עם ארגון האוהדים (אבל גם על ידי בניית הקבוצה משחקנים מקומיים) הוא העניין הקריטי ביותר לקבוצה כמו נתניה.

עיר עם כמעט 190 אלף תושבים, שיש לה אצטדיון חדש ויפה ורק קבוצה אחת גדולה ומשמעותית, צריכה להיות בליגת העל. במכבי נתניה צריכים להבין שהיתרון היחסי שלהם על פני קבוצות בסדר הגודל שלהן זה העיר שלהם.

 

4.195 אוהדים בממוצע הגיעו העונה למשחקים של נתניה - זה 2% מתושבי העיר. אם הקבוצה תעשה מאמץ להביא עוד 1% מתושבי נתניה למשחקים - על ידי הוזלת מחירי כרטיסים, פעולות שיווק נרחבות, שיתופי פעולה עמוקים יותר עם גופים קהילתיים והאוהדים - הקבוצה תוכל להעמיד תקציב גדול יחסית לליגה השנייה וזה יעניק לה יתרון גדול וככל הנראה חזרה לליגת העל.

אם נתניה תצליח להביא עוד 5% מתושבי העיר - היא כבר תוכל לחזור לפסגת הכדורגל הישראלי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
מכבי נתניה - מועדון גדול אבל אין דרך
מכבי נתניה לצערי מנוהלת מבחינה מקצועית - בצורה חובבנית קבוצות מחלקת הנוער " חיים" משבת לשבת - כי ניצחון זה מה שחשוב רק מקצועיות והשקעה בפרטים עם הילדים ונערי המחלקה יניבו תוצאות בעתיד בקבוצה הבוגרת עכשיו שיש אצטדיון והרבה שחקנים מאוד מוכשרים בקבוצות הילדים והנוער נדרש "להרים" את רמת המאמנים והצוות המקצועי בהצלחה למועדון
מחלקת הנוער - העתיד , נתניה  |  06.05.13
1.
הכשלון הגדול ביותר הוא הזנחת הקהל במשך שנים ארוכות
במקום להפוך את העיר הקהל הוזנח. היה צריך לבנות תשתיות לקהל בכדי לשמור ואף להרחיב את הקהל. במשך שנים רבות הקהל הוזנח, אני לא אשכח לאחר שהקבוצה עלתה בימי אשר אלון בכל משחק היו באים ילדים, חיילים ולא היו כרטיסים לילדים אלא רק לבוגרים. ככה הרחיקו את דור העתיד ועכשיו אנו משלמים מחיר. אפילו דניאל יאמר שהשקיע רבות במועדון ועד היום המועדון מתקיים בזכות השקעתו במחלקת הנוער לא נתן את דעתו בענין ההשקעה בקהל. להתחיל לעשות זאת
יעקב , תל אביב  |  06.05.13