אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משחקים בפייסבוק: יש חיים גם אחרי זינגה צילום: בלומברג

משחקים בפייסבוק: יש חיים גם אחרי זינגה

הרשת החברתית השיגה צמיחה מרשימה ברווחיה ממשחקים ברבעון האחרון, על אף סיום ההתקשרות הבלעדית עם זינגה - שהיתה אחראית בעבר ל-12% מרווחי פייסבוק

06.05.2013, 11:11 | נמרוד צוק

ההיחלשות של זינגה, שהיתה אחראית בימי הזוהר שלה לכ-12% מתזרים המזומנים של פייסבוק, לא פגעה בהכנסות הרשת החברתית ממשחקים ברבעון הראשון של 2013. לפי דיווח של All Things D, רווחי פייסבוק ממוצרים אלה צמחו ב-12% לעומת הרבעון המקביל ב-2012.

קראו עוד בכלכליסט

"זהו הרבעון החזק ביותר שהיה לנו מעולם מבחינת הכנסות ממשחקים, למרות צניחה של 37% בתשלומים מהמפתח הגדול ביותר שלנו", אמר מנהל הכספים של פייסבוק, דייויד אברסמן, כשהוא מתייחס בדבריו ליצרנית משחקי הרשת הדועכת.

לדבריו, שאר המפתחים הגדילו את היקף ההכנסה שהם מייצרים ב-60%, ומספר הצרכנים המשתמשים בפייסבוק כפלטפורמת משחקים הוא הגדול ביותר אי פעם.

פייסבוק מסתדרת נהדר גם בלי החוות הווירטואליות של זינגה. פארמוויל פייסבוק מסתדרת נהדר גם בלי החוות הווירטואליות של זינגה. פארמוויל פייסבוק מסתדרת נהדר גם בלי החוות הווירטואליות של זינגה. פארמוויל

מתוך הכנסה כוללת של 1.46 מיליארד דולר ברבעון, ההכנסות ממשחקים הסתכמו ב-213 מיליון דולר, כשעיקר ההכנסה הגיע ממכירת פריטים וירטואליים בתוך משחקים חינמיים במסגרת מערכת Facebook Payments, שמאפשרת לשחקנים לרכוש נקודות קרדיט ולשלם באמצעותן על פריטים, תכני בונוס וכיו"ב.

זינגה פורשת כנפיים

בעבר סיפקה פייסבוק לזינגה, מפתחת פארמוויל ומשחקים פופולריים אחרים, כ-90% מתנועת הגולשים שלה. זינגה מצידה היתה אחראית בשיאה, ב-2011, ל-12% מהכנסות פייסבוק.

במהלך 2012 איבדה זינגה עשרות אחוזים ממשתמשיה ומההכנסות שלה, בדומה לחברות משחקים רבות אחרות. וכתוצאה מכך התקררו היחסים בין שתי החברות - זינגה החלה בצעדים להתנתקות מפייסבוק לטובת הקמת פורטל משחקים עצמאי. פייסבוק סיימה באפריל את החוזה המיוחד שחתמה עם זינגה, שהקנה לה גישה מוקדמת למשחקים והתחייבות לרכישת שטחי פרסום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות