אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"לפיד, אם אתה מחפש את הכסף אל תתעלק עלינו, תחפש בכסף השחור" צילום: נמרוד גליקמן

ועידת כלכליסט

"לפיד, אם אתה מחפש את הכסף אל תתעלק עלינו, תחפש בכסף השחור"

בוועידת כלכליסט לעסקים קטנים ובינוניים הסביר רו"ח יהושע הזנפרץ שוויתר על מצגת בהרצאה על עצות לעסקים קטנים, כדי שלא יצטרך לדווח עליה לרשויות המס, בעקבות חוק ההסדרים החדש

06.05.2013, 12:31 | חן פונדק

"הסעיף הראשון של מס הכנסה בחוק ההסדרים מדבר שכל חוות דעת של יועץ מס, עו"ד ורו"ח חייבים לדווח לרשויות המס. ויתרתי על המצגת שהכנתי על עצות לתכנון מס כדי שלא אצטרך לדווח עליה לרשויות המס". כך פתח את דבריו רו"ח יהושע הזנפרץ, שותף בכיר RSM שיף-הזנפרץ ושות' רואי חשבון, בהרצאה על "כיצד ניתן לחסוך במיסוי", בוועידת כלכליסט לעסקים קטנים ובינוניים.

קראו עוד בכלכליסט

"אני אומר לאותו אח שישב כאן היום, שלפני שמטילים עלינו מסים, תחשוב טוב איפה לחפש את המס הנכון. בואו כולנו ניכנס לפייסבוק של שר האוצר ונכתוב לו: אם אתה מחפש את הכסף אל תתעלק עלינו, תחפש בכסף השחור. זה הפיתרון הטוב ביותר בתקופה כזאת".

הזנפרץ. בלי מצגת, צילום: נמרוד גליקמן הזנפרץ. בלי מצגת | צילום: נמרוד גליקמן הזנפרץ. בלי מצגת, צילום: נמרוד גליקמן

לאחר מכן פנה הזנפרץ להרצאה עצמה: "אני אומר ללקוחות שמשברים זה חדר הכושר של התודעה ואם נדע להתאמן נכון נדע להתכונן אליהם. אני חסיד של תכנון מראש. כשאנחנו הולכים לפתוח עסק החשיבות הגדולה ביותר היא איך מתכננים את זה נכון ומראש ועם יועצי מס שייעצו לנו איך לעבוד נכון ולא בכיוון של כלכלה שחורה".

הזנפרץ הסביר כי "הדבר הראשון שאנחנו נתקלים בו זה איך לעבוד - יחיד, חברה או שותפות. תמיד חשוב להבין מה טוב לנו, כי לא כל מה שטוב לנו טוב לאחרים". הזנפרץ הוסיף כי "לעסק חדש יש בהתחלה הוצאות ולא בטוח שהוא רווחי. הוא דורש תכנוני מס שהרשויות לא אוהבות. לכן כאשר מקימים עסק נוסף חדש תחשבו על לבנות אותו בתוך העסק הקיים. כל ההפסדים והרווחים שלו מתקזזים מהעסק הקיים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
להפחית מיסים, לבטל את המזומן, לאכוף באגרסיביות
המיסים הגבוהים מאלצים רמאות אחרת העסקים יקרסו - להפחית מיסים ואת המיסים המופחתים לגבות באגרסיביות ועונשים קשים מאד למעלימים. לבטל את המזומן וכל העסקאות יהיו אלקטרוניות וקשות להעלמה. הציבור שיעבור למט״ח יטופל בהתאם
jamil  |  06.05.13
7.
הרבה עסקים קטנים קורסים בגלל בירוקרטיה שמתעללת באזרח, מיסים גבוהים....
ולכן אין להם ברירה אלא להעלים מס גם כך קשה מאוד להתחרות בחברות הגדולות ומה הפלא? לחברות הגדולות , כמו החברות של נוחי דנקנר נותנים אשראי והלוואות של מאות מיליוני שקלים ואחר כך עוד מוחקים להם את החובות אז איזה סיכוי יש לעסק קטן להתחרות מול עסק שמקבל מענקים חינם מהבנקים ומהמדינה ? מה הסיכוי שימחקו חוב של מיליונים לעסק קטן ? תתקמדו בעסקים הגדולים אלה שיש להם חובות של למעלה ממאה מיליון ש,ח למדינה החברות האלה אומרות שהן מופסדות רק בשביל לא לשלם מס הן בכוונה נכנסות לגרעונות על שם חברה בע"מ בשביל לא לשלם מיסים כאשר את הכסף הם עושים באמצעות משיכת משכורות עתק לבעלי העניין זה כל הסוד תתחילו לעבוד, במקום להיטפל לאנשים קטנים שבקושי חיים ובקושי מחזיקים את הראש מעל המים תתחילו בחברות הגדולות, אלה שמנהלות שני ספרים, אלה שמחזיקות סוללות של יועצים ועורכי דין שמדריכים אותם איך לרמות את רשויות המס ואיך לעשות הפסדים מדומים נראה אותכם חכמים על גדולים ולא מסכנים
אחד העם  |  06.05.13
6.
רוצים שלא יעלימו מס!!!!!??????......
טפלו במושחתים במגזר הציבורי. לא עובדים שעה ביום ומקבלים תנאים שעוסק קטן יכול לחלום עליהם גם אם יעלים 100% מס. מניסיון שלי אני יכול לומר שיש שני סוגים של מעלימי מס. האחד הוא עבריין שמעלים מיליונים ונוסע ברכב ובית לא על שמו. והשני זה העוסק הקטן שאם לא יעלים את ה2000 שקל בחודש לא יהיה לו מה לאכול!!! ומה יעשה אותו מסכן שרואה מושחתים בנמלים בחשמל ובעיריות שלא עושים כלום!!! לא מגישים דוח שנתי אף אחד לא יושב להם על הגב אזי המצפון שלו נקי כאשר הוא מעלים מס. למרות שהוא לא יכול להעלים חוץ מכמה גרושים, הוא הרי מגיש דוח ומס הכנסה יודע עליו הכול. צריך לחייב כול אזרח להגיש דוח ואסור לגור בבית של הדודה ולנהוג ברכב של הסבא.
שלומי נתניה  |  06.05.13
לכל התגובות