אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופית: הצעתה של גינדי השקעות זכתה במכרז על השלב השני של השוק הסיטונאי

סופית: הצעתה של גינדי השקעות זכתה במכרז על השלב השני של השוק הסיטונאי

גינדי הציעה סכום של 333 מיליון שקל, אך ייתכן שבמסגרת המו"מ תוסיף עוד סכום, עד ל-350 מיליון שקל

14.05.2013, 10:51 | עינת פז-פרנקל

גינדי השקעות זכתה בקרקע למגדל הראשון, ובאופציה לשלושה נוספים, שיוקמו בשלב השני של פרויקט השוק הסיטונאי בתל אביב. גינדי הציעה סכום של 333 מיליון שקל, אך ייתכן שבמסגרת המו"מ תוסיף עוד סכום, עד ל-350 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט". יודגש כי גינדי טרם חתמה על ההסכם לרכישת הקרקע.

 

קראו עוד בכלכליסט

עוד נודע, כי גינדי קיבלה מבעלות המתחם - עיריית תל אביב ותנובה - הוראת "נו שופ", שמשמעה התחייבות שלא יתקיים מו"מ עם המתמודדות האחרות במתחם השוק הסיטונאי במרכז תל אביב - החברות קנדה ישראל, חג'ג' נדל"ן ואקרו נדל"ן. זאת, עד אשר גינדי תחתום על ההסכם לרכישת המגרש. ההוראה תקפה לשבועיים הקרובים. 

השוק לפני הריסתו, צילום: שאול גולן השוק לפני הריסתו | צילום: שאול גולן השוק לפני הריסתו, צילום: שאול גולן

ההצעות שהגישו המתמודדות האחרות היו נמוכות בהרבה מזו של גינדי השקעות, אמרו היום (ג') מקורות המעורבים בעסקה ל"כלכליסט". נראה כי גינדי תשתלט כעת על כל המתחם, שכולל כבר את פרויקט "גינדי תל אביב" של חברת גינדי השקעות ורבוע כחול נדל"ן.

במגדל ניתן לבנות 300 יחידות דיור, מה שעתיד לגזור מחיר לקרקע ליחידת דיור של לפחות 1.1 מיליון שקל. יצוין כי דירות 5 חדרים ב"גינדי תל אביב" נמכרות בימים אלה בכ-4 מיליון שקל.

"גינדי יודע מה שווה המתחם", אמר היום גורם המעורב במכרז ל"כלכליסט", "אבל זו לא חוכמה גדולה לקנות במחיר רגיל בשוק הנדל"ן של היום".

החברה צפויה לחתום על הסכם הכולל אופציה לרכישת קרקע לשלושה מגדלים נוספים מאת עיריית תל אביב, בעלת 25% מהקרקע ומחברת תנובה, בעלת 75% מהקרקע..

המתחם נמצא במשולש הרחובות קרליבך, החשמונאים ומנחם בגין בתל אביב, בשטח של כ-3,650 מ"ר, ובו ניתן להקים ארבעה מגדלי מגורים, כאמור, בני 44 קומות כל אחד, הכוללים זכויות בנייה בהיקף של 32,560 מ"ר.

עו"ד דיוויד אמיד המנהל את המכרז סירב להגיב. מעיריית תל אביב טרם נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
בונים ועוד איך
ל2, אין לי מושג על מה את מדברת, יש בור גדול ובונים שם כל הזמן. לא הפסיקו לבנות והאתר בניה משתנה מיום ליום, תציצי באחד החורים בגדר ותיווכחי, על איזה חנויות את מדברת בכלל, בקרליבך והחשמונאים הסמוכים העסקים עובדים, לא הבנתי מה ריק... קיצר נראה שאת מתבלבלת עם פרוייקט אחר, פרוייקט זה אמור להגמר בעוד כ3 שנים, ועד אז זה יהיה אתר בניה, אין מה לעשות ככה בונים.
יוני , תך אביב  |  16.05.13
2.
לטיפול לפיד - ולחברי הכנסת החדשים
גינדי פערו בור ענק בשוק הסיטונאי ולא ממשיכים בבנייה, החנויות מסביב לא יכולים להשכיר את הנכסים, הארנונה דופקת כי יש עירייה מחורבנת עם חוקים ותקנות, רק פעם אחת בחיי נכס אפשר לקבל פטור לשישה חודשים . בינתיים הבור שחפרה גינדי באותו מצב למעלה משנה - לטיפול לפיד - שבעלי נכסים יקבלו פטור מארנונה כל עוד אין אפשרות להשתמש בנכס בגלל בנייה של אחרים! העירייה קיבלה הרבה כסף מהיזמים!!!
שרה  |  16.05.13