אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלאנוקס רוכשת את קוטורה הפרטית ב-83 מיליון דולר צילום: נמרוד גליקמן

מלאנוקס רוכשת את קוטורה הפרטית ב-83 מיליון דולר

מלאנוקס צפויה להקים את מרכז המחקר והפיתוח הראשון שלה בארה"ב במיקום הנוכחי של קוטורה - העוסקת בפיתוח טכנולוגיית קישוריות מתקדמות

16.05.2013, 09:32 | מיקי גרינפלד

מלאנוקס, העוסקת בפתרונות קישוריות מקצה לקצה עבור שרתי מרכזי נתונים ומערכות אחסון, הודיעה היום (ה') כי תרכוש את חברת קוטורה הפרטית בתמורה ל-83 מיליון דולר  במזומן.  

קראו עוד בכלכליסט

קוטורה עוסקת בפיתוח טכנולוגיית קישוריות מתקדמת בעזרת התקני סיליקון אופטיים עבור יישומי רשת מהירים, בעוד שמלאנוקס מעריכה כי תקים את מרכז המחקר והפיתוח הראשון שלה בארצות הברית במיקום הנוכחי של קוטורה.

איל וולדמן, צילום: אוראל כהן איל וולדמן | צילום: אוראל כהן איל וולדמן, צילום: אוראל כהן

מלאנוקס מצפה שהעסקה תגדיל את הרווח הנקי בשנה הפיסקלית של 2014 ב-1 - 3 סנט למניה ובמקביל מתכוונת לשמר את קווי המוצרים הקיימים של קוטורה כדי להבטיח המשכיות עבור לקוחות ושותפים. לפוטורה מעל ל- 120 פטנטים רשומים או ממתינים לאישור, והם צפויים להשתלב בפעילות מלאנוקס.

"רכישה זו חשובה לשתי החברות כדי לאפשר חדשנות בקישוריות מרכזי נתונים הדורשים פתרונות להעברת נתונים במהירות וביעילות רבה יותר. יחד, אנו יכולים לספק פתרונות מתקדמים יותר מבוססי פלטפורמת פוטוניקת הסיליקון של קוטורה, אשר יספקו את הדרישות לקישוריות 100Gb/s ומעבר", אמר ג'אן-לואי מאלינג, נשיא ומנכ"ל קוטורה. "אנו שמחים להצטרף לצוות מלאנוקס ומצפים לעבוד ביחד כדי לדחוף הלאה את צמיחת החברה המשולבת".

יונתן קרייזמן, מנהל מחלקת מחקר בכלל פיננסים ברוקראז' למלאנוקס, התייחס לעסקת הרכישה וכתב כי "בעוד שמוקדם לאמוד את יכולותיה הטכנולוגיות של קוטורה, אנו מניחים כי בטווח הקצר הרכישה תסייעה למלאנוקס להוזיל את עלות מוצרי הכבלים המהווים כבר 16% מההכנסות ב-2012".

"בטווח הארוך, הרכישה תספק למלאנוקס כלים להתמודדות עם חזון ה-"Disaggregation" של אינטל. חזון הקורא לשינוי הדורות הבאים של Data Centers באמצעות טכנולוגיית ה- Silicon Photonics על גבי קישוריות של Gb/s100", הוסיף קרייזמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות