אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות החברות לתע"א: לא להעלות להצבעה את מינוי רמי גראור לסמנכ"ל

בלעדי לכלכליסט

רשות החברות לתע"א: לא להעלות להצבעה את מינוי רמי גראור לסמנכ"ל

ברשות כותבים כי הסיבה לכך היא בירור שטרם הסתיים בעקבות שורת מכתבים אנונימיים עם טענות על התנהגות בלתי הולמת של גראור

27.05.2013, 15:07 | הדר קנה

בצעד דרמטי משרד האוצר מתערב במינוי שהנהלת התעשייה האווירית מבקשת לקדם ועוצר אותה מלבצעו. ל"כלכליסט" נודע כי רשות החברות הממשלתיות הכפופה למשרד האוצר אוסרת על התעשייה האווירית להעלות להצבעה בדירקטוריון את המינוי של רמי גראור המיועד לשמש כסמנכ"ל משאבי אנוש בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

בטרם העלאת המינוי להצבעה בדירקטוריון שלח היום (ב') יובב גביש, רפרנט תעשיות ביטחוניות ברשות החברות הממשלתיות מכתב ליו"ר תע"א דב בהרב ולמנכ"ל יוסי וייס. במכתב הודיע להם גביש כי על רקע שורה של מכתבים אנונימיים שהגיעו לרשות, בהם טענות על התנהגות שאינה הולמת וכיוון שלמרות התראה קודמת של רשות החברות לחברה עדיין לא הסתיים הבירור בעניינו של גראור - הם אוסרים עליהם להעלות את המינוי להצבעה בדירקטוריון.

יו"ר התעשייה האווירית דב בהרב, צילום: עמית שעל יו"ר התעשייה האווירית דב בהרב | צילום: עמית שעל יו"ר התעשייה האווירית דב בהרב, צילום: עמית שעל

למרות שהסמנכ"ל הקודם אריה פנסו, פרש כבר ביוני 2011, טרם מינתה תע"א מחליף לתפקיד. בשנתיים האחרונות שימש כממלא מקום הסמנכ"ל יהודה בכר שהיה ראש מינהל תעסוקה וכעת החליטה ההנהלה למנות לתפקיד את גראור המשמש כמנהל משאבי אנוש של חטיבת בדק בחברה. ההערכה היא כי מינויו של גראור היא תולדה של הסכם ג'נטלמני בין ההנהלה ליו"ר ועד העובדים חיים כץ (המשמש במקביל כח"כ מטעם הליכוד) כי סמנכ"ל משאבי אנוש ימונה תוך הסכמת הוועד.

סמנכ"ל משאבי אנוש הוא אחד מהתפקידים הבכירים בתעשייה האווירית שכיום מונה מעל 16 אלף עובדים. התפקיד כולל שמירה על מרקם יחסי העבודה העדין בין הנהלה לוועד העובדים הדומיננטי של תע"א, שמירה על שגרת עבודה ללא סכסוכים ושביתות וכן אחריות על תוכנית הפרישה המוקדמת שהיא חלק מהליך ההתייעלות שמבצעת החברה בשנים האחרונות.

בתע"א פועלת החל מ-2006 תוכנית לפרישה מוקדמת שנפרסת על מספר שנים במסגרתה בשנת 2012 פרשו 255 עובדים לפרישה מוקדמת בעלות של 51 מיליון דולר בהשוואה ל-45 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב-2011 שבה פרשו 171 עובדים לפרישה מוקדמת.

הסמנכ"ל הקודם פנסו פרש בהיותו בן 73 לאחר 47 שנות עבודה מתוכן כיהן 20 שנה כסמנכ"ל משאבי אנוש. בשנתיים האחרונות שימש כממלא מקום הסמנכ"ל יהודה בכר שהיה ראש מינהל תעסוקה. כעת כאמור מבקשים בתע"א למנות את גראור.

ממשרד האוצר ומתע"א טרם נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות