אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המחליף של קפלן:  דני נווה ימונה ליו"ר כלל ביטוח צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

המחליף של קפלן: דני נווה ימונה ליו"ר כלל ביטוח

שר הבריאות לשעבר ומייסד קרן אגת שהמשקיעה הגדולה ביותר שלה היא כלל ביטוח יחליף את אביגדור קפלן שפרש לטובת ניהול בית החולים הדסה

29.05.2013, 19:46 | רחלי בינדמן

פחות מחודש לאחר חשיפת "כלכליסט" כי אביגדור קפלן, יו"ר כלל ביטוח, שבשליטת קבוצת אי.די.בי, הוותיק פורש, כעת נודע מי יכנס בנעליו. מדובר בדני נווה, לשעבר שר הבריאות ומי שמונה לפני שנה וחצי לדירקטור בחברת דסק"ש, אף היא מקבוצת אי.די.בי.

קראו עוד בכלכליסט

לנווה היסטוריית יחסים ארוכה עם הקונצרן שבשליטתו של נוחי דנקנר. לאחר שפרש נווה מהחיים הפוליטיים לאחר שכיהן כשר הבריאות, יצא לדרך עצמאית והקים קרן השקעות בשם אגת המשקיעה בטכנולוגיה רפואית.

נוחי דנקר, צילום: אוראל כהן נוחי דנקר | צילום: אוראל כהן נוחי דנקר, צילום: אוראל כהן

המשקיע הגדולה בקרן היתה לא אחרת מאשר כלל ביטוח. ב-2007 הוקמה קרן אגת וגייסה 64 מיליון דולר כאשר כלל היתה המשקיעה הגדולה ביותר ונחשבה משקיע עוגן. ב-2012 חשף "כלכליסט" כי נווה פועל להשלמת גיוס של למעלה מ-100 מיליון שקל עבור הקמת קרן חדשה בשיתוף עם ממשלת קוריאה וגם לקרן זו התחייבה כלל ביטוח להזרים כספים בהיקף מוערך של כ-30 מיליון שקל. לפני שנה וחצי התהדקו היחסים עוד יותר כשנווה מונה לדירקטור בחברת דסק"ש, בשליטת אי.די.בי. גם לאשתו של נווה, עו"ד צילי נווה היו קשרים עם הקבוצה לאחר שכיהנה כמנכ"לית חברת כלל פיננסים נאמנויות.

הניסיון של נווה בתחום הבריאות עשוי לסייע לו בתפקיד החדש שכן לכלל בריאות פעילות ביטוח בריאות גדולה ומדובר בתחום בצמיחה. השאלה הגדולה היא האם נווה (53) יסתדר עם מנכ"ל כלל ביטוח הדומיננטי איזי כהן ויגבה את המהלכים שמוביל. שאלה זו תלויה במידה רבה במידת המעורבות שנווה ירצה לגלות כיו"ר החברה.

ללא ספק מדובר באיש אמון של דנקנר, בעל השליטה, ומי שצפוי להשתמש בניסיונו ובקשריו עם משקיעים בארץ ובעולם כדי לקחת חלק פעיל במאמצים של הקונצרן למכור את כלל ביטוח כדי לנסות ולהציל את הקונצרן מהעברתו לידי נושיו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות