אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם קרן פימי היא שתציל את מפעל מיקרון בקריית גת? צילום: נמרוד גליקמן

האם קרן פימי היא שתציל את מפעל מיקרון בקריית גת?

קרן ההשקעות הפרטית שוקלת להשקיע עשרות מיליוני דולרים במפעל, אשר עתיד להיסגר באם לא ימצא לו רוכש עד החודש הבא. במפעל 1,800 עובדים שרובם נמצאים בסכנת פיטורים

30.05.2013, 15:37 | מאיר אורבך
קרן ההשקעות הפרטית פימי בוחנת השקעה של עשרות מיליוני דולרים במפעל מיקרון ישראל. ההשקעה תתקיים בצמוד לצוות ההנהלה אשר בוחן בימים אלה את האפשרות לרכוש את מפעל מיקרון בקרית גת מידי חברת מיקרון העולמית המבקשת לסגור את המפעל או למכור אותו עד יוני הקרוב. ל"כלכליסט" נודע שפימי אינה המועמדת היחידה לחבור להנהלת החברה במהלך.

קראו עוד בכלכליסט

אמש פורסם ב"כלכליסט" שחברת אינטל הודיעה למיקרון העולמית על כוונתה לקבל בחזרה לידיה את שטח המפעל של החברה ולהפעילו. לאינטל יש זכות ראשונית על מפעל מיקרון הנמצא בשטח המפעל שלה.

 

מפעל מיקרון בקריית גת, צילום: ישראל יוסף מפעל מיקרון בקריית גת | צילום: ישראל יוסף מפעל מיקרון בקריית גת, צילום: ישראל יוסף

 

המפעל נפתח ב-1996 על ידי אינטל וזכה למענק של 600 מיליון דולר מהמדינה. ב-2008 הועברה הבעלות על המפעל לידי נומוניקס (שנתח של 45% ממנה היה בבעלות אינטל). ב-2010 רכשה מיקרון את נומינקס וקיבלה בעלות על המפעל. החוזה בין אינטל ומיקרון הבטיח כי המפעל ישאר בידי האחרונה למשך 24 שנה, אולם במקרה בו תחליט מיקרון להעבירו לידי חברה שלישית, לאינטל יש זכות לקבל אותו בחזרה לידיה.

 

לפני מספר שבועות נערכה פגישה בין נציגי משרד הכלכלה ונציגי אינטל ישראל, במסגרתה התבקשה ענקית השבבים לסייע בקליטת עובדי מיקרון במקרה של פיטורים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות