אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורסטר: לינקדאין משמשת גם ככלי לניהול רכש צילום: בלומברג

פורסטר: לינקדאין משמשת גם ככלי לניהול רכש

הרשת החברתית לינקדאין ידועה בעיקר למחפשי העבודה למיניהם. אולם מחקר חדש של פורסטר מראה שגם מנהלי רכש בתחום ה-IT משתמשים בה לקניית ציוד לעסק

02.06.2013, 14:19 | רפאל קאהאן

מחקר של חברת פורסטר שהוזמן ככל הנראה על ידי הרשת החברתית לינקדאין ושממצאיו פורסמו בשבוע האחרון באתר "ביזנס אינסיידר" הראה כי מעבר לתחום הנטוורקינג המקצועי, מנהלי רכש בתחום ה-IT משתמשים בלינקדאין גם ככלי עזר בקניית ציוד IT.

קראו עוד בכלכליסט

הסקר שהקיף כ-1,170 מנהלי רכש ברחבי העולם, הראה כי מקבלי החלטות בתחום ה-IT משתמשים ברשתות החברתיות באופן נרחב בעיקר בתחום העסקי. כמו כן נמצא כי השימוש ברשתות החברתיות משפיע על תהליכי קבלת החלטות בתחום הטכנולוגיה.

88% ממקבלי ההחלטות השתמשו לפחות פעם אחת בחודש ברשת חברתית כלשהי וכ-61% מהם שיתפו או פירסמו בהן תכנים מקצועיים. מתוך המשתמשים, כ-73% מהם השתמשו בה כדי ליצור קשר עם ספק כלשהו.

השימוש ברשתות חברתיות מאפשר למנהלי רכש IT למצוא את הציוד שהם צריכים , צילום: shutterstock השימוש ברשתות חברתיות מאפשר למנהלי רכש IT למצוא את הציוד שהם צריכים | צילום: shutterstock השימוש ברשתות חברתיות מאפשר למנהלי רכש IT למצוא את הציוד שהם צריכים , צילום: shutterstock

המספרים שהוצגו גם הוצלבו ברמה הגלובלית ונמצא כי הם תואמים בכל העולם, זאת בין אם מדובר במנהל רכש באוסטרליה, ארה"ב או אירופה. אחוז המשתמשים הגבוה ביותר נצפה בהודו ובבברזיל עם כ-92% ו-95% בהתאמה.

השפעה על תהליכי הרכישה

59% ממנהלי הרכש הודו כי השימוש ברשת חברתית השפיע על תהליך הרכישה. מדובר על עלייה של כפי שניים ביחס למצב לפני שנתיים.

הסיבות העיקריות שצוינו לשימוש ברשתות היו: קבלת מידע נוסף מחברים אמינים (58%); מהירות מציאת המידע הנדרש (40%); רלוונטיות המידע (37%); גישה לרשת רחבה של חברים (48%).

הסקר אמנם אינו אובייקטיבי לחלוטין ומיועד גם לספק לאנשי שיווק אפיקים חדשים לזיהוי לידים, אך הוא בהחלט מציג את היעילות של שימוש ברשתות לתחומים מקצועיים.

הסקטורים בהם נמצא השימוש הנרחב ביותר ברשתות החברתיות לצורכי רכש, היו מתחומי ההייטק (כ-17%), התעשיה (כ-15%) והפיננסים (כ-14%). 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות