אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הגירעון המסחרי של ארה"ב טיפס באפריל פחות מהצפוי צילום: בלומברג

הגירעון המסחרי של ארה"ב טיפס באפריל פחות מהצפוי

הגירעון עלה ב-8.5% ל-40.3 מיליארד דולר לעומת 37.1 מיליארד דולר חודש קודם; תחזיות הכלכלנים ציפו לגירעון של 41.5 מיליארד דולר

04.06.2013, 15:52 | סוכנויות הידיעות
הגירעון המסחרי האמריקאי טיפס באפריל ב-8.5% ל-40.3 מיליארד דולר מ-37.1 מיליארד דולר חודש קודם לכן, על רקע העלייה בייבוא מסין לאחר סיום עונת החגים במדינה. תחזיות הכלכלנים ציפו כי הגירעון יטפס לשיעור מותאם עונתית של 41.5 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

באפריל עלה הייצוא האמריקאי ב-1.2% לסכום מותאם עונתית של 187.4 מיליארד דולר, בעוד שהייבוא עלה ב-2.4% ל-227.7 מיליארד דולר. הגירעון המסחרי מול סין, שנפל במרץ לשפל של שלוש שנים של 17.9 מיליארד דולר זינק באפריל ל-24.1 מיליארד דולר. הגירעונות מול האיחוד האירופי, המדינות החברות באופ"ק ויפן טיפסו גם כן.

ברק אובמה, צילום: איי אף פי ברק אובמה | צילום: איי אף פי ברק אובמה, צילום: איי אף פי

הביקוש באמריקה לטלפונים סלולריים, מכוניות ומחשבים המיוצרים מחוץ למדינה הואץ באפריל, והצביע על התחזקות הוצאות משקי הבית והחברות, שצפויה לסייע לכלכלה הגדולה בעולם להתמודד בהצלחה עם הקיצוצים הממשלתיים. "הביקוש המקומי עדיין כאן", אמרה לסוכנות בלומברג ילנה שוליטיבה מ-BNP פאריבה בניו יורק. "אנחנו מצפים להתחזקות במחצית השנייה של השנה. ארה"ב במצב טוב יותר מכלכלות רבות אחרות".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות