אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנסיך בן טלאל תובע את פורבס: "אני עשיר יותר ממה שפורסם" צילום: בלומברג

הנסיך בן טלאל תובע את פורבס: "אני עשיר יותר ממה שפורסם"

הנסיך הסעודי טוען שהדירוג מוטה נגד אנשים מהמזרח התיכון, לאחר שלדבריו אמד את הונו ב-20 מיליארד דולר, כשלמעשה הונו גבוה ב-9.6 מיליארד דולר מאומדן זה

09.06.2013, 12:59 | סוכנויות הידיעות

המיליארדר הסעודי, הנסיך וליד בן טלאל הגיש לבית משפט בבריטניה תביעה נגד מגזין פורבס בגין הוצאת דיבה. הנסיך טוען שפורבס אמד את הונו ב-20 מיליארד דולר אך למעשה הונו גבוה ב-9.6 מיליארד דולר מאומדן זה. על כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

הנסיך, שהינו נכדו של מייסד ערב הסעודית ואחיינו של המלך עבדאללה – תקף את דירוג המיליארדרים העולמי של המגזין האמריקאי וטען כי הוא לוקה בחסר ומוטה נגד אנשי עסקים מהמזרח התיכון, זאת לאחר שהמגזין דירג אותו במקום ה-26 ברשימה השנה.

בן טלאל. פורבס לא התרגש, צילום: בלומברג בן טלאל. פורבס לא התרגש | צילום: בלומברג בן טלאל. פורבס לא התרגש, צילום: בלומברג

הנסיך בן טלאל מחזיק בנתחים גדולים מסיטיגרופ (Citigroup), מניוז קורפס (News Corps) ומאפל (Apple), בין השאר, באמצעות חברת האחזקות שלו קינגדום הולדינג (Kingdom Holding). הוא מחזיק בבעלות או בבעלות משותפת של בתי מלון יוקרתיים וביניהם הפלאזה בניו יורק, הסבוי בלונדון, בין השאר.

יום לארח שפורסם דירוג המיליארדרים של פורבס במרץ, הודיעה קינגדום הולדינג כי שיטת האומדן "אינה מדויקת" ו"נראה כי הא מתוכננת כך שמשקיעים ומוסדות מהמזרח התיכון יהיו בעמדת נחיתות".

על פי ג'ונת'ן קוד, עורך דין המתמחה במדיה, לונדון עדיפה לתביעות מסוג זה, שכן ארה"ב מעמידה דרישות גבוהות יותר מתובעים בתביעות דיבה.

על אף המחלוקת הפומבית שעוררה הפרשיה, פורבס לא שינה את אומדנו ואף פרסם כתבת עומק תחת הכותרת "הנסיך וליד והמקרה המוזר של מניות קינגדום הולדינג" ובו הסביר כיצד הגיע לאומדן זה והאשים את חברת האחזקות של הנסיך בהיעדר שקיפות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
מצחיק מאוד הבן אדם... מזכיר לי
כשהייתי ילד שמעתי סיפור על אדם שנשדד והגיע לרב שלו לבקש עצה. הרב אמר לו שיפרסם שהסכום שנשדד היה גדול פי כמה מהסכום שהאמיתי. תוך מספר ימים נתפסו השודדים והסתבר שפרצה ביניהם מריבה כשכל אחד חושד שהשני העלים ממנו חלק מהכסף. מרוב הבלאגן הם שכחו כמה כללי בטיחות שאיפשרו למשטרה למצוא אותם... תזכירו לי איך הוא הגיע לעושר הזה... וואלה מספר 12, ביצים קטנות? כשהעולם הערבי מתהפך לחלוטין, בא אדם ומתגאה על הכסף שצבור אצלו מרכוש העם ומכריז על הסכום בפומבי... תבדוק שוב את הגודל... בקרוב הוא עלול לשלם על השחצנות הזו ביוקר...
Avi , NY  |  10.06.13
לכל התגובות