אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יחימוביץ' ליו"ר ועד עובדי נמל אשדוד: "לך הביתה"

יחימוביץ' ליו"ר ועד עובדי נמל אשדוד: "לך הביתה"

זאת בעקבות כתבה על החברות הפרטיות שבבעלותו של אלון חסן, שהגיב על דברי יו"ר העבודה: "פחדנית"

15.06.2013, 18:42 | מיקי פלד

יו"ר מפלגת העבודה ח"כ שלי יחימוביץ קוראת להדחתו של אלון חסן, יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד. יחימוביץ, שעד לאחרונה נחשבה קרובה ליו"ר ההסתדרות עופר עיני, פרסמה היום (שבת) פוסט בפייסבוק שקורא לחסן "ללכת הביתה" בעקבות תחקיר של ערוץ 2 על עסקים פרטיים והעסקת קרובים בנמל. בתגובה, ענה לה חסן כי היא "פחדנית" שבעבר לא היתה לה שום בעיה להחמיא לו ולקבל את תמיכתו הציבורית.

קראו עוד בכלכליסט

יצויין כי העובדה שלחסן יש חברות פרטיות שחלקן עושות עסקים באופן ישיר או עקיף עם הנמל אינה חדשה והיתה מוכרת מפרסומים שונים בתקשורת בשנתיים האחרונות, אך הדבר לא גרר עד כה התבטאויות מהסוג הזה מכיוונה של יחימוביץ'.

אלון חסן. לא נשאר חייב אלון חסן. לא נשאר חייב אלון חסן. לא נשאר חייב

לדבריה, התנהגותו של חסן "בית מפואר, בריכת שחיה בחצר, רכבי יוקרה, שלל עסקים פרטיים - חלקם באורח מסתורי עושים עסקים עם הנמל, העדפה של קרובי משפחה במכרזים, אווירת פחד וחשבון, סגירת הנמל לרגל אירועים פרטיים אינה מתאימה ליו"ר ועד עובדים אלא ל"שליט ברפובליקת בננות". יחימוביץ' הוסיפה כי "מנהיג עובדים ראוי צריך להעניק לגיטימציה לעובדים שהוא מייצג ולעובדים בכלל. לגיטימציה להתארגנויות המרגשות שמתרחשות עכשיו אצל עובדי מעמד הביניים, אצל צעירים, אצל מורי הקבלן, ועוד ועוד. להעניק לגיטימציה. לא לשלול אותה. חסן מספק תחמושת קטלנית בידי מי שחלומם הוא שלא יהיו ועדי עובדים בכלל. אלה שהיו רוצים שכל העובדים בלי יוצא מן הכלל יהיו עובדי קבלן נטולי זכויות". בפנייה אל חסן אמרה יחימוביץ' כי "אתה משחק לידי האויבים הציניים ביותר של חופש ההתארגנות, שהיא זכות דמוקרטית בסיסית. לך הביתה".

חסן כתב לאחר מכן ליו"ר העבודה כי "אני רוצה להזכיר לך שאותו אלון שאת מדברת עליו לפני שהיית חברת כנסת -  ידעת לחבק ולנשק ולהתחנף רק בכדי שנעזור לך להיבחר בפעם הראשונה לכנסת. להזכירך גם בתקופה ההיא היו לי עסקים בבעלותי ועד כמה שאני זוכר פירגנת ואמרת שאני כישרוני". חסן הוסיף כי "אני אהיה מאלה שיעשו הכל כדי להחליף אותך בפריימריז של מפלגת העבודה".

בהמשך התראיין חסן לתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2 והגיב לתחקיר ששודר עליו. לדבריו, "שום דבר לא חדש בתחקיר. זה מיחזור. הכל חוקי לפי חוות דעת משפטית שקיבלתי". הוא הוסיף כי עניין עסקיו הפרטיים נבדקו על ידי דירקטוריון הנמל ונמצא כי אין ניגוד עניינים בינן ובין תפקידו כיו"ר ועד העובדים. חסן טען כי "יש גורמים אינטרסנטיים בממשלה שעושים הכל כדי להעביר את הנמל לטייקונים. כל עוד אני עושה את העבודה שלי על הצד הטוב ביותר, אז אין בעיה. העובדים אוהבים אותי. עובדה שבבחירות האחרונות לא היו מועמד אחר מולי".

חסן התייחס לדיון שיתקיים בעניינו בהסתדרות ואמר כי "גם ההסתדרות יודעת שיש לי עסקים ואם ההסתדרות היתה חושבת שיש בעיה או ניגוד עניינים היא היתה עושה כבר משהו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה