אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

יו"ר קבוצת דן: "יש אנשים שיכולים לקנות דירות גם ב-300 מיליון שקל"

מיכאל נגר אמר את הדברים במסיבת עיתונאים בה הכריזה הקבוצה על כוונתה להקים בשנים הקרובות כ-1,500 דירות בהשקעה של כ-3.5 מיליארד שקל. לדבריו, למרות המצב הכלכלי הקשה באירופה שמשפיע על שוק היוקרה בישראל לא תהיה כל בעיה למכור דירות במגדל ארלוזרוב

18.06.2013, 12:00 | עינת פז-פרנקל
קבוצת דן מתכוונת להשקיע בשנים הקרובות 3.5 מיליארד שקל בנדל"ן, ולהקים 1,500 דירות וכ-300 אלף מ"ר למסחר ולמשרדים. הפרויקטים יבוצעו על מגרשים בשטח כולל של 160 דונם בשווי כולל של 1.5 מיליארד שקל שבבעלות החברה – מרביתם שימשו מגרשים לאוטובוסים.

קראו עוד בכלכליסט

הקבוצה מקימה בימים אלה מגדל מגורי יוקרה בפינת הרחובות ארלוזורוב ודיזנגוף בתל אביב, בהשקעה של 850 מיליון שקל. 130 הדירות במגדל, שיתנשא לגובה של 29 קומות יימכרו במחירי של 50 אלף שקל למ"ר עד 200 אלף שקל למ"ר, בין המחירים הגבוהים במדינה. גודל הדירות ינוע בין 70 מ" ל-170 מ"ר, במחירים של 3.5 מיליון שקל ועד 34 מיליון שקל.

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: מגדל ארלוזרוב 17 (5 תמונות)

על דירת הגג שתשתרע על 850 מ"ר מבקשת חברת דן סכום אגדי של 200 מיליון שקל (235 אלף שקל למ"ר). יו"ר דן, מיכאל נגר, נשמע אופטימי על אף המשבר הכלכלי שעובר על אירופה ומשפיע לרעה על שוק מגורי היוקרה בישראל: "יש לנו מתעניין משווייץ. יש אנשים שהכסף לא משפיע עליהם, הם יכולים לשלם 200 מיליון וגם 300 מיליון שקל".

אדריכל הפרויקט הוא פרופ' משה צור ומעצב הפנים של הפרויקט הוא האדריכל פיצו קדם.

את הפרויקט מקדמת חברת דן לבדה, לאחר ששותפותיה – קרדן, אוסיף, ואיש העסקים האמריקני אלן קסטל – "לא הצליחו להרים את הפרויקט", אמר שמואל רפאלי, מנכ"ל דן, שקנתה בחזרה את חלקן בפרויקט (50%).

מעצב הפנים - פיצו קדם, האדריכל - משה צור, יו"ר קבוצת דן - מיכאל נגר ומנכ"ל דן - שמואל רפאלי , צילום: סיון פרג מעצב הפנים - פיצו קדם, האדריכל - משה צור, יו"ר קבוצת דן - מיכאל נגר ומנכ"ל דן - שמואל רפאלי | צילום: סיון פרג' מעצב הפנים - פיצו קדם, האדריכל - משה צור, יו"ר קבוצת דן - מיכאל נגר ומנכ"ל דן - שמואל רפאלי , צילום: סיון פרג

ההכנסות ממכירת הדירות בארלוזורוב 17 צפויות להתסכם ב 1.3 מיליארד שקל. נגר העריך כי הרווח הנקי (אחרי מס) מהפרויקט בתל אביב, הנקרא "ארלוזורוב", יסתכם ב-250 מיליון שקל, שיחולקו לכ-2,000 בעלי מניות דן, אמר ל"כלכליסט" עמיקם בן צבי, שלו 10% בחברת דן. בממוצע, תקבל כל משפחה דיבידנד בסך של 125 אלף שקל מהפרויקט בתל אביב. 

 

 80 שנה אחרי שרכשו חברי דן את המגרש ברחוב ארלוזורוב (שעד לאחרונה שימש כחניון), "הגיע הזמן לקצור את הפירות שלנו – ולתת לבעלי המניות של דן", אמר נגר.

טרם נמכרו דירות בפרויקט, שצפוי להסתיים ב-2016, אך רפאלי סיפר כי נרשמו שבעה מתעניינים לרכוש דירות בכ-10 מיליון שקל כל אחת.

בימים אלה מקימה זרוע הנדל"ן של הקבוצה, דן נדל"ן, מבני מגורים, מסחר ומשרדים בפתח תקווה, רמת גן, בני ברק, חולון תל אביב, והרצליה. "אם כולם עושים את זה - גם אנחנו יכולים לבנות", אמר נגר. "אנחנו לא מפסיקים לבנות. יש לנו אמצעים פיננסיים אך גם יש מימון בנקאי. אנחנו לא רוצים להגיע ל'תספורת', ולכן עובדים בזהירות".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות