אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הביומד נסווקס זינקה ב-153%: חברה מסין תרכוש 10% מהמניות

חברת הביומד נסווקס זינקה ב-153%: חברה מסין תרכוש 10% מהמניות

זאת בתמורה להשקעה של מיליון דולר. כספי ההשקעה מיועדים לניסויים קליניים לפיתוח שתי הטכנולוגיות של החברה - טיפול במחלת הכבד השומני ואלצהיימר

30.06.2013, 16:48 | שי סלינס
 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שוק הביומד בתל אביב רותח. היום (א') הודיעה חברת נסווקס, המפתחת מוצרים בתחום האימונותרפיה (טיפול באמצעות מערכת החיסון) ובתחום פיתוח החיסונים, כי התקשרה במכתב כוונות עם חברת Acebright מסין המתמחה בייצור תרופות לסרטן ומחלות זיהומיות, לפיו תשקיע מיליון דולר כנגד הקצאת 10% ממניות החברה. 

קראו עוד בכלכליסט

לפי נסווקס, כספי ההשקעה מיועדים בעיקר לניסויים קליניים לפיתוח שתי הטכנולוגיות של החברה Anti-CD3 ו- BBS, לצרכי הון חוזר ולצרכים כלליים. בכוונת הצדדים לחתום ולהשלים את העסקה עד סוף חודש יולי 2013. כמו כן בוחנות החברות התקשרות בהסכם לפיו תעניק נסווקס ל-Acebright רישיון בלעדי לייצור ושיווק של נוגדן הומאני Anti-CD3 לטיפול במחלת הכבד השומני בשוק הסיני ובשווקי המזרח הרחוק.

ארי עמינצח, מנכ"ל נסווקס אמר: "העסקה עם Acebright הינה צעד משמעותי באסטרטגיה של נסווקס להשגת מקורות מימון ושותפים בינלאומיים נוספים. אנו פועלים ליצירת הזדמנויות נוספות לקידום המוצרים שבפיתוח. כספי ההשקעה ישמשו אותנו להאצת הפיתוח והניסויים הקליניים והפרה-קליניים שלנו".

"בימים אלה, אנו ממוקדים בהשלמת הסכם ההשקעה והסכם רישיון הייצור בהקדם ובהשלמת מהלכי הפרדת הפעילויות לחברות בנות. אנו רואים במהלך ההפרדה מהלך חיוני להובלת החברה קדימה לדרך חדשה, אשר ישפר את האטרקטיביות שלה עבור משקיעים אסטרטגיים נוספים בתעשיית הביומד ויתרום להצפת ערך למשקיעים הנוכחיים בטווח הבינוני-ארוך", הוסיף עמינצח.

לחברת נסווקס יש כאמור, שתי טכנולוגיות עיקריות בשלבים שונים של פיתוח קליני: Anti-CD3 ו- BBS. טכנולוגיית ה-Anti-CD3 מבוססת על שיטת טיפול חדשנית במתן פומי (דרך הפה) של הנוגדן Anti-CD3, בשונה מהמקובל עד היום. שיטה זו מאפשרת טיפול במגוון מחלות דלקתיות ואוטואימוניות, תוך מניעת דיכוי המערכת החיסונית בכללותה באופן עצמאי או משלים. החברה ביצעה בהצלחה שני ניסויים קליניים בשלב השני באב טיפוס של הנוגדן Anti-CD3 שהוכיחו את היעילות הקלינית של הנוגדן. נסווקס תתמקד במחלות אוטואימונית וזיהומיות נבחרות בניסויים הקליניים המתוכננים.

טכנולוגיית ה-BBS מבוססת על פיתוח נוגדן חד שבטי לטיפול במחלת האלצהיימר. נוגדן זה הראה פרופיל יעילות ובטיחות מצוין בניסויים פרה – קליניים במודלים של מחלת האלצהיימר. כמו כן מנגנון הפעולה של נוגדן זה מחקה את המוטציה הטבעית בבני אדם הקשורה לירידה משמעותית בשכיחות מחלת האלצהיימר כמו גם שיפור בקוגניציה.

 

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
היה כל-כך קשה להשיג בארץ מיליון דולר, שבגלל זה הלכתם עד לסין???
"מיליון דולר, כנגד 10%"... החברה כולה שווה 10 מיליון דולר - אז על מה כל הרעש? זה כלום כסף, וזה עוד אחרי שהמניה שלה עלתה ב-160$. אני תמיד רוצה לפרגן לחברות ישראליות, אבל לא ראיתי כאן שום דבר מיוחד. יש לי עסק של מחשבים ותוכנה שגדל ב-350% בשלוש שנים, הוא אמנם לא מגיע לשני מיליון דולר(כרגע...), אבל אני ממש לא חושב שהייתי מתרחק עד לסין רק בשביל לגייס מיליון דולר... בהצלחה, וכל הכבוד לאנשים המבריקים שלנו על הטכנולוגיות הישראליות המיוחדות !
איתן  |  30.06.13