אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צלילים צורמים בבית המשפט : חברת הפקות תובעת 50 מיליון שקל מסלקום צילום: סיון פרג'

צלילים צורמים בבית המשפט : חברת הפקות תובעת 50 מיליון שקל מסלקום

בתביעה שהגישה טוענת חברת עננה כי סלקום הפרה את זכויות היוצרים על יצירות מוזיקליות ישראליות שבבעלותה במכירת רינגטונים ושירים

01.07.2013, 09:50 | אופיר דור

חברת עננה, העוסקת בהפקה של יצירות מוזיקה וספרות ישראליות, הגישה אתמול תביעה של 50 מיליון שקל נגד חברת סלקום. בתביעה, שהוגשה לבית המשפט המחוזי בלוד, טוענת עננה כי סלקום הפרה ביודעין את זכויות היוצרים על יצירות והקלטות מוזיקליות שבבעלותה בשנים 2006–2009, "כשהיא מתעשרת על חשבונה של התובעת".

קראו עוד בכלכליסט

בתביעה, שהוגשה באמצעות עורכי הדין שמוליק קסוטו, דוד יצחק ותום שפלר ממשרד קסוטו נוף ושות', נטען כי עד 2006 השתמשה סלקום בזכויות על היצירות שבבעלות עננה מתוקף רישיון לשימוש ברפרטואר אקו"ם (אגודת קומפוזיטורים, מחברים ומו"לים למוזיקה בישראל).

להקת הדג נחש, המיוצגת בידי עננה, בהופעה באולפן סלקום, צילום: סיון פרג להקת הדג נחש, המיוצגת בידי עננה, בהופעה באולפן סלקום | צילום: סיון פרג' להקת הדג נחש, המיוצגת בידי עננה, בהופעה באולפן סלקום, צילום: סיון פרג

אלא שבמאי 2006 הודיעה עננה לאקו"ם על בקשה להחריג את היצירות שבבעלותה מהרפרטואר של ארגון הגג, ואקו"ם בתורה דרשה מסלקום להסיר את היצירות המוחרגות מכל השירותים הסלולריים ושירותי האינטרנט של החברה.

ואולם, לטענת עננה, עד פברואר 2009 המשיכה סלקום למכור את היצירות שבבעלות עננה במכירת רינגטונים, הורדת שירים, צפייה בקליפים וכדומה. בפברואר 2009 חייב הממונה על הגבלים עסקיים להחזיר את יצירות עננה לרפרטואר אקו"ם, החלטה שעדיין עומד בגינה ערעור שעננה הגישה לבית המשפט העליון.

כמו כן טוענת עננה בתביעה כי סלקום השתמשה בהקלטות מוזיקליות שבבעלותה שזכויות היוצרים עליהן מעולם לא היו חלק מרפרטואר אקו"ם מבלי לבקש רשות לכך.

מדובר בתביעה השנייה שמגישה עננה, המייצגת אמנים כמו מירי מסיקה, הדג נחש, שמעון בוסקילה וקובי אוז, נגד חברת סלולר. ב־2011 הגישה עננה תביעה דומה נגד חברת פרטנר, שגובהה 40 מיליון שקל, ובימים אלה היא עדיין מתבררת בבית המשפט המחוזי.

עננה מבקשת מבית המשפט לשקול בבואו לפסוק פיצויים את העובדה שמדובר בהפרות שיטתיות מצד סלקום של אלפי יצירות והקלטות מוזיקליות בבעלות עננה.

נוסף על כך מציינת עננה כי זכויות היוצרים הופרו על פני כמה שנים, כשכל העת סלקום יודעת לכאורה שהיא עושה שימוש מפר בקניינה הפרטי של עננה מבלי שקיבלה אישור.

עננה תובעת פיצוי על 2,527 הפרות זכויות יוצרים, המסתכם ב־50.5 מיליון שקל.

מסלקום לא נמסרה תגובה לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות