אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלחץ עבד: כלל תקטין את מצנח הזהב של דני נוה צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

הלחץ עבד: כלל תקטין את מצנח הזהב של דני נוה

מוקדם יותר היום דרש בית ההשקעות הלמן אלדובי להתאים את תנאי הפרישה הנדיבים של נוה לתקופה בה יכהן כיו"ר

09.07.2013, 15:39 | רחלי בינדמן
חברת הביטוח כלל שבשליטת נוחי דנקנר נכנעה ללחץ הציבורי ותבצע התאמות בחבילת השכר של דני נוה היו"ר, וזאת מחשש כי הגופים המוסדיים יתנגדו לתנאי העסקתו.

ל"כלכליסט" נודע כי בכוונת כלל ביטוח לדווח על תיקון בחבילת השכר באופן שמענק הפרישה של נוה יותאם למשך הזמן בו יועסק כיו"ר. לפי התנאים הנוכחיים נוה זכאי למצנח פרישה של תשעה חודשי העסקה בשכר במקרה שיפוטר מתפקידו. כנגד תנאי זה קמה ביקורת ציבורית נוקבת כיוון שכלל נמצאת בימים אלו במגעים למכירתה כשהמשמעות היא שבעל השליטה החדש יחפש יו"ר חדש מטעמו.

קראו עוד בכלכליסט

כך, נוה עשוי לקבל תשעה חודשי שכר בתשלום עבור מספר חודשי עבודה. חברת הייעוץ אנטרופי המספקת המלצות לגופים המוסדיים ביחס לאופן הצבעה באסיפות כלליות לא התרגשה ממצנח הזהב ותמכה באישור חבילת השכר. אלא שבקרב הגופים המוסדיים קמה התנגדות למענק הפרישה הנדיב שצפוי להתקבל עבור חודשי עבודה קצרים. בכלל חששו כי הגופים המוסדיים יצביעו לבסוף בניגוד להמלצת אנטרופי ולכן צפויים לבצע התאמות בתנאי השכר. כך, מענק הפרישה יותאם לתקופה בה יעבוד נווה בכלל ביטוח. אם יעבוד בחברה חודשים ספורים בלבד הוא לא יהיה זכאי למענק פרישה גבוה.

דני נוה, צילום: אוראל כהן דני נוה | צילום: אוראל כהן דני נוה, צילום: אוראל כהן

בכך נענתה הדרישה שהוצגה מוקדם יותר הבוקר על ידי בית ההשקעות הלמן אלדובי בניהולו של רמי דרור. ביתה השקעות הודיע היום כי בכוונתו להצביע נגד חבילת השכר של דני נוה בכלל ביטוח. בבית ההשקעות טענו כי עלות השכר אינה משקפת את הטווח הקצר בו עשוי נוה לכהן כיו"ר החברה. זאת לאור העובדה כי בכוונת נוחי דנקנר לנסות ולמכור את כלל ביטוח עד אוגוסט הקרוב. עיקר ההתנגדות של הלמן אלדובי נובעת מהתנאים להם יזכה נווה אם יסיים את תפקידו: הודעה מוקדמת של שלושה חודשים וכן תקופת הסתגלות, בשכר, של שישה חודשים נוספים.

"בפועל" אמרו בבית ההשקעות, "נוה עשוי לקבל שכר של קרוב לשנה, עבור תקופת עבודה של חודשים בודדים". בבית ההשקעות דרשו כי הסדר השכר של נוה יהיה דיפרנציאלי, כאשר תנאי הפרישה צריכים להיות בהלימה לתקופה בה כיהן כיו"ר החברה בפועל. וכך אמנם יהיה. שינוי התנאים עשוי לטרוף את הקלפים ביחס לגורל ההצבעה ביום א'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות