אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מחשוב ענן זה רק תיאור למה שכבר עשינו"

ראיון כלכליסט

"מחשוב ענן זה רק תיאור למה שכבר עשינו"

אנדרו סאת'רלנד, סמנכ"ל טכנולוגיות של החטיבה האירופאית של אורקל הסביר את הכיוון החדש של החברה. לא עוד IT כגיבוי לנתוני הארגון, אלא IT שמשמש את המארג החברתי

09.07.2013, 16:11 | רפאל קאהאן
אורקל נכנסת לעידן הענן בדלת הגדולה, החברה שהשיקה בשבוע שעבר את הגרסה האחרונה של תוכנת מסד הנתונים שלה Oracle Database 12C מבקשת את מקומה בעולם מחשוב הענן. לשם כך היא בנתה אסטרטגיה שלטענתה תאפשר לה להשתלב עם החברות המובילות. 

קראו עוד בכלכליסט

החברה מעוניינת לקדם את האסטרטגיה הארגונית ולהתאים אותה לעידן מחשוב הענן. לשם כך היא יצרה שיתופי פעולה עם חברות כגון מיקרוסופט וסיילספורס על מנת ליהנות מהיכולות הקיימות שלהן. ד"ר אנדרו סאת'רלנד, סמנכ"ל הטכנולוגיות של החטיבה האירופאית של אורקל - הגיע לישראל על מנת להציג את המוצר החדש שלה מול קהל של כ-2,000 מפתחים.

"ה-IT הארגוני המסורתי נבנה עבור צרכים כוללניים של הארגון, עולם המדיה החברתית לעומת זאת נבנה עבור הצרכים של היחיד", מסביר סאת'רלנד את שינוי הפרדיגמה שעבר על אורקל.

"הארגון לא זקוק ל-IT רק כמחסן לגיבוי נתונים, הוא זקוק לו על מנת לקדם את כל התהליכים הארגוניים". הוא מרחיב: "קח לדוגמה את המכירות, זה תהליך חברתי, אנחנו מעוניינים לדעת מי דיבר עם מי, מתי ולמה. אבל, אם אין לנו דרך להעביר את המידע הזה הלאה, הוא יישאר חסר שימוש."

אורקל משנה אסטרטגיה ורוצה להשתלט על עולם הענן, צילום: בלומברג אורקל משנה אסטרטגיה ורוצה להשתלט על עולם הענן | צילום: בלומברג אורקל משנה אסטרטגיה ורוצה להשתלט על עולם הענן, צילום: בלומברג

הרעיון של אורקל הוא להתאים את בסיס הנתונים שלה לצרכים של הארגון בעולם הרשתות החברתיות. אם עד היום ה-CRM לא ידע ל"דבר" עם ה-ERP ועם תוכנת ניהול משאבי האנוש, הסיבה לכך הייתה לרוב שלא הייתה סינרגיה בין הטכנולוגיות השונות.

באורקל מעוניינים להפוך את מערך ה-IT ליחידה אחת שתהיה מסוגלת להעביר את המידע באופן פשוט ויעיל. לשם כך בנו מחדש את בסיס הנתונים תוך התאמתו לרעיון ה"שיתופיות". Oracle Database 12C מסוגל לסנכרן נתונים מול תוכנות חיצוניות, אבל היתרון הגדול שלו, לדברי סאת'רלנד, הוא ההתממשקות שלו עם שלל התוכנות הארגוניות הקיימות.

"אנחנו רוצים לפשט את ה-IT עבור הלקוחות שלנו", מוסיף סאת'רלנד, "אנחנו מעוניינים שהלקוחות יקבלו את כל האפשרויות בחבילה פשוטה. אנחנו מספקים את החבילה, את האינטגרציה שלה ואנחנו גם יכולים להתקין אותה אצלם או בענן הציבורי של אורקל או של אחד השותפים".

לשאלה כיצד יתמודדו האינטגרטורים של החברה עם אסטרטגיית המכירות החדשה של החברה, מסביר סאת'רלנד: "לא מדובר בלוותר על האינטגרטורים, אנחנו מספקים ללקוחות היום חלקים שלמים של אבני בניין במקום חומרי בניין. האינטגרטורים יפעלו כארכיטקטים של החבילה, תמיד יהיה להם מקום. הרעיון הוא לחסוך להם וללקוחות זמן ומאמצים ולאפשר להם להתמקד בהתאמת החבילה לצרכים שלהם."

אורקל, שרכשה את סאן, מתכוונת לספק את הפתרונות שלה על גבי חומרה ייעודית ש"נתפרה" למידות של מוצריה. השרתים החדשים שלה מאפשרים לקבל מערכת Plug n' Play שכוללת מראש את כל מה שהארגון יצטרך לו.

אז אתם קצת מיישמים בעולם הארגוני את האסטרטגיה של אפל (לארי אליסון מייסד אורקל וסטיב ג'ובס מייסד אפל היו בני ברית וחברים קרובים, ר"ק)? "אנחנו רוצים לפשט את העבודה של ה-CIO, השילוב של הענן והיכולות החדשות של בסיס הנתונים יאפשרו לו לבצע בדיוק את זה", מסכם סאת'רלנד.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות