אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל לנציבות הסחר: אנא, אל תעצרו את ייבוא האייפון והאייפד צילום: נמרוד גליקמן

אפל לנציבות הסחר: אנא, אל תעצרו את ייבוא האייפון והאייפד

ב-5 באוגוסט ייכנס לתוקפו צו שאוסר על ענקית האלקטרוניקה לייבא למדינה דגמים ישנים של האייפון והאייפד בשל הפרת פטנטים. החברה מנסה למנוע את יישום הצו, שיחסל את נוכחותה בקטגוריות המכשירים המוזלים בארה"ב

10.07.2013, 13:18 | עומר כביר
מאמץ אחרון: אפל פנתה לנציבות הסחר הבינלאומי של ארה"ב (ITC) בבקשה לעכב את כניסתו לתוקף של איסור שהוטל על יבוא למדינה של דגמי אייפון ואייפד ישנים, שצפוי להיכנס לתוקפו ב-5 באוגוסט. "האיסור יחסל סגמנט שלם של מוצרי אפל", כתבה החברה בבקשה שהגישה ביום שני.

קראו עוד בכלכליסט

הבקשה הוגשה במסגרת אחד הקרבות המשפטיים שמנהלות אפל וסמסונג במדינות שונות בעולם. ביוני שעבר קבעה ה-ITC שמכשירי אייפון 3GS, אייפון 4, ואייפד ואייפד 2 עם אינטרנט סלולרי שפועלים ברשת GSM מפירים פטנטים של סמסונג, וקבעה כי יש למנוע את כניסתם למדינה.

ייאסר לייבוא ומכירה. אייפון 4, צילום: בלומברג ייאסר לייבוא ומכירה. אייפון 4 | צילום: בלומברג ייאסר לייבוא ומכירה. אייפון 4, צילום: בלומברג

לפי דיווח של אתר Gigaom אפל ערערה על ההחלטה בבית משפט פדרלי לערעורים, וכעת מבקשת לעכב את הפעלת האיסור עד לקבלת הפסיקה, שלדבריה עתידה להיות לטובתה. לטענת אפל, האייפון 4 היה ב-2012 הסמארטפון הרביעי הפופולרי ביותר בארה"ב והפסקת הייבוא תמחק נתח שוק שלם. “אפל תפסיד לא רק את מכירות האייפון 4 והאייפד 2 (החברה כבר לא משווקת את האייפון 3GS ואת האייפד המקורי; ע"כ), אלא גם את ההזדמנות לזכות בלקוחות סמארטפון וטאבלט חדשים שהיו רוכשים את המכשירים הזולים הללו", נכתב בבקשה.

נזק גם לספקיות הסלולר

נתח השוק אליו מתייחסת החברה הוא קטגוריית המכשירים המוזלים. בניגוד לשאר היצרניות, אשר משיקות מוצר דגל, מוצרי ביניים ומכשירים בסיסיים, אפל מקפידה להציג כל שנת דגם רק סמארטפון אחד. השקתו מובילה להוזלת הדגמים שקדמו לו - שמהווים מוצרים שמתחרים בקטגוריות המוצרים המוזלים. מימוש בפועל של איסור הייבוא אכן צפוי להדיר את רגליה של אפל מחלקים אלה של השוק.

עוד טוענת החברה שיישום ההחלטה צפוי לפגוע בספקיות סלולר דוגמת AT&T ו-T-Mobile: “המכשירים פופולריים מאוד בקרב ספקיות סלולר שמפעילות רשתות GSM, והן יסבלו מחיסרון בתחרות מול ספקיות CDMA, שכן ההחלטה תמנע מהן מלמכור את המכשירים הפופולריים והזולים הללו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
מה שמעניין זה שאפל הפרו פטנטים טכניים בזמן שסמסונג הפרו "פטנטים אסטטיים"
אפל תבעו את סמסונג על זה שפותחים את המכשיר עם הזזה של האצבע משמאל לימין... ברגע שסמסונג שינו לסתם הזזה של האצבע אפל פתאום גם קפצו על המציאה ופירסמו איך אפשר לעשות את זה במכשיר החדש שלהם... דרך אגב- כשאסרו על סמסונג למכור את הטאבלט שלהם בגלל ה"הפרה של פטנטים" הם פשוט הוציאו מוצר חדש. אבל זה משהו שאפל לא יודעים לעשות אני מניח.
אני  |  10.07.13
6.
ל-1
1. אפל תבעה את סמסונג כי סמסונג הפרו פטנטים, וזו פעולה הגיונית במקרה כזה. סמסונג תובעים מכיוון שאפל הפרו פטנטים ולכן גם זה מעשה הגיוני. אין פה עניין של מלחמה או לעשות "דווקא". הן חברות והן בתחרות וכל אחת עושה מה שהיא צריכה לעשות. אפל היא לא רעה וגם סמסונג לא..הייתי אומר שסמסונג קצת פחות יצירתית אבל זו רק דעתי והחברה עדיין מספקת מוצרים טובים. 2. אפל כן מתכננת מכשירים זולים. האייפון הבא , לדוגמא, יצא בשתי ורסיות - היוקרתי (הרגיל) והגרסה הזולה (עשוי מגוף פלסטיק). במחלקת האייפדים הם הבאיו את האייפד מיני - מכשיר מעולה ומרשים ובמחיר נמוך משמעותית מהאייפד.
גל , דרום  |  10.07.13
לכל התגובות