אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארדן: נגיש מחר הסדר למימון החדשות המקומיות צילום: טל שחר

ארדן: נגיש מחר הסדר למימון החדשות המקומיות

שר התקשורת הבטיח להגיש הסדר שיאפשר את המשך הפקת המהדורות העומדות לפני סגירה בסוף החודש. יו"ר ועדת הכלכלה: חשוב שהפריפריה תקבל ביטוי תקשורתי כמו שקורה בחדשות המקומיות

14.07.2013, 12:23 | אופיר דור

שר התקשורת גלעד ארדן הבטיח להגיש עד מחר (ב') לוועדת הכלכלה של הכנסת הסדר כולל שיטפל בנושא המשך שידור החדשות המקומיות בכבלים ובלווין. ארדן אמר את הדברים במהלך דיון שקיימה היום ועדת הכלכלה בנושא הרחבת מערך עידן פלוס.

קראו עוד בכלכליסט

שר התקשורת גלעד ארדן, צילום: מיקי אלון שר התקשורת גלעד ארדן | צילום: מיקי אלון שר התקשורת גלעד ארדן, צילום: מיקי אלון

החדשות המקומיות עומדות על סף סגירה לאחר שהמימון להפקתן מסתיים בסוף החודש, ולמעלה מ-100 העובדים כבר קיבלו מכתבי פיטורים. החדשות מומנו בשנים האחרונות באמצעות התמלוגים ששילמו yes ו-HOT למדינה, אך חובת תשלום התמלוגים בוטלה בתחילת 2013 ולכן נדרש הסדר חדש למימון הפקת המהדורות.

בידי המדינה קיימים עודפי תמלוגים שיכולים לאפשר את מימון המהדורות, אלא שהשימוש בהם דורש את אישור משרד האוצר שעד כה לא הביע נכונות לעשות כן.

יו"ר ועדת הכלכלה פרופ' אבישי ברוורמן דרש בישיבה מארדן למצוא פיתרון לנושא החדשות המקומיות. ברוורמן הוסיף כי הוא מודאג שלא רק כ-100 עובדי החדשות המקומיות נמצאים בסכנת פיטורים, אלא עובדים רבים בענף התקשורת עומדים "להיזרק לכלבים". ברוורמן אמר כי חשוב מאוד שגם הפריפריה תקבל ביטוי תקשורתי, כמו שקורה בחדשות המקומיות.

ארדן אמר שמימון המהדורות לא צריך להגיע מכספי תקציב המדינה, ולא הציבור צריך לממן את השידורים. בנוסף, ארדן אמר שצריך לערוך מכרז שוויוני על ההזדמנות לשדר חדשות מקומיות. כיום מפיקה את המהדורות קודה הפקות של רם לנדס שלא נבחרה במכרז.

יו"ר ועד עובדי החדשות המקומיות חיים הר זהב הזכיר כי אם לא יימצא הסדר אז עוד פחות שבועיים, בסוף יולי, כל עובדי החדשות המקומיות יפוטרו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות