אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחשוב הענן של רקספייס בשירות הפיזיקה היישומית צילום: אי פי אי

מחשוב הענן של רקספייס בשירות הפיזיקה היישומית

ענקית מחשוב הענן האמריקאית רקספייס תקים מערכת ענן היברידי. ההקמה תתבצע כנראה ללא עלות ותאפשר לרקספייס לבחון את תשתיותיה בתחום המחקר המדעי

14.07.2013, 12:41 | סוכנויות הידיעות
פיזיקאים מהארגון האירופי למחקר גרעיני (CERN) מנסים לפצח את תעלומות היקום. מחקריהם כרוכים בכמויות מפלצתיות של נתונים ובשל כך חובר הארגון לספקית שירותי מחשוב ענן, רקספייס (Rackspace) כדי ליצור ענן שיוכל להכיל ולאחסן את כל הנתונים. כך מדווח אתר "ביזנס אינסיידר".

קראו עוד בכלכליסט

ביום שני שעבר הודיעה רקספייס על כוונתה להקים עבור CERN, "ענן היברידי" המתבסס על שילוב של שרתים וגישה לאמצעי אחסון על-גבי הרשת ובאמצעות תוכנה שתותקן באופן מקומי במערכת של CERN.

הפרויקטים של CERN, כמו מאיץ החלקיקים התת-קרקעי בעלות של 15 מיליארד דולר, מייצרים עד 25 פטה-בייט (10 בחזקת 15 בייט) נתונים בשנה.

ל-CERN כבר יש שני מרכזי נתונים המוקדשים למאיץ, שאורכו כ-27 קילומטרים, הפועלים על מערכת מחשוב ענן פתוח בשם OpenStack שבה משתמשת גם HP. השירות הושק על-ידי רקספייס וסוכנות החלל האמריקאית ב-2010, והוא מבוסס על טכנולוגיה שפותחה בנאס"א.

מאיץ החלקיקים CERN , צילום: אי פי אי מאיץ החלקיקים CERN | צילום: אי פי אי מאיץ החלקיקים CERN , צילום: אי פי אי

כעת ישתמש CERN בתוכנות ענן פרטיות של רקספייס בשרתים שלה שבהם היא משתמשת לאחסון נתונים מניסויים בפיזיקה יישומית. כך הודיע מנכ"ל פעילות ענן פרטית של רקספייס, ג'ים קארי. "זה אדיר משום שזה מעניק לנו הזדמנות לשתף פעולה עם CERN ולעזור במחקר חדשני ופורץ גבולות בתחום פיזיקת החלקיקים", אמר.

CERN כבר נעזרת בשירותי הענן הציבוריים של רקספייס כאשר ישנו צורך בשטח אחסון גדול במיוחד העולה על הקיבולת של השרתים הפרטיים של הארגון. הודות להסכם שנחתם ביום שני בין השניים, יוכל CERN להעביר עומסי עבודה בין הענן הפרטי שלו לבין הענן הציבורי של רקספייס.

לא ברור כמה כסף תקבל רקספייס , אם בכלל, תמורת שירותיה ל-CERN. זוהי הזדמנות לרקספייס לבחון את ביצועי שירותי הענן שלה בתחום המחקר.

 

"עדיין לא התמקדנו בתחום המחקר כחברה עסקית – התמקדנו בלקוחות מסחריים בלבד, אך עם העלייה בנפח האחסון של CERN ב-OpenStack והשותפות בינינו, תוכל רקספייס לבחון את הטכנולוגיה שלה", אמר ג'ון אנגייטס, סמנכ"ל הטכנולוגיה של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות