אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"יש לנו מספר משקיעים זרים שרוצים להזרים הון לאי.די.בי אחזקות" צילום: דמיטרי שביצ'נקו

"יש לנו מספר משקיעים זרים שרוצים להזרים הון לאי.די.בי אחזקות"

כך טוענים המחזיקים הפרטיים באי.די.בי אחזקות באסיפה שקיימו בתל אביב בו הציגו את המתווה שלהם להסדר החוב בחברה

17.07.2013, 19:00 | אסף גילעם

אחר הצהריים (ד') קיימו מחזיקי אג"ח פרטיים של אי.די.בי אחזקות אסיפה להצגת המתווה אותו היא מבקשת להוביל והדרכים לביצועו. באסיפה שהתקיימה בסמינר הקיבוצים בתל אביב כשבין הדוברים: פרופ' יהודה כהנא, מומחה לביטוח וניהול סיכונים בפקולטה לניהול באוניברסיטת ת"א וראש מכון אקירוב לעסקים ולסביבה, יואב להמן, לשעבר המפקח על הבנקים, רו"ח אדיר ענבר, סגן נשיא לשכת רואי החשבון, אלי רונן, לשעבר מנכ"ל משרד התשתיות ויו"ר מקורות ורו"ח טל כהן.

המחזיקים הפרטיים
המחזיקים הפרטיים צילום: אוראל כהן

המטרה של הקבוצה היא לאגד את כל מחזיקי האג"ח הפרטיים של אי.די.בי אחזקות ולהציע פתרון לטובת משקיעים אלה. אלי רונן, פתח את האסיפה ואמר: "אנחנו מאמינים בשינוי והוא יקרה אם כולנו נירתם. אין סיבה שהמחזיקים פרטיים יפגעו כתוצאה מכך שאינם מיוצגים". עיקר ההתארגנות של המחזיקים הפרטיים נבעה מהעובדה כי מחזיקים פרטיים מהווים כ-87% מסדרות האג"ח של אי.די.בי אחזקות, בעוד שהמוסדיים , אשר מנהלים את המו"מ להסדר מהווים בעצם מיעוט, אשר מוביל את המהלכים. מעבר לכך, הקבוצה טוענת כי כלל המחזיקים המוסדיים נגועים בניגודי עניינים עקב אחזקה צולבת באג"ח אי.די.בי אחזקות במקביל לאחזקה באג"ח אי.די.בי פיתוח". 

קראו עוד בכלכליסט

רונן חשף כי עד היום הצטרפו לקבוצה מחזיקים בהיקף כולל של 140 מיליון ע"נ אג"ח. רו"ח אדיר ענבר פרס את התוכנית של הקבוצה: "לב התוכנית שלנו מתרכזת בהזרמת

הון חדש לאי.די.בי פתוח, שסובלת ממצוקה תזרימית".

מעבר לזאת הסביר ענבר את הצורך בפרסת התחייבויותיה של אידיבי פיתוח, ואמר כי הקבוצה קבעה כבר להיפגש עם קונסורציום הבנקים הממנים. התוכנית המפורטת של הקבוצה כוללת בשלב ראשון את איגוד כמה שיותר מהמחזיקים הפרטיים (בין היתר דרך אתר הקבוצה), בשלב השני מינוי נציגות חדשה "ונטולת ניגודי עניינים". לאחר מכן מתכננת הקבוצה לחלק את המזומנים בקופת אי.די.בי אחזקות ולחלק את המניות בין מחזיקי האג"ח, מהלך שצפוי לפי דבריהם להפחית את החוב בכמיליארד שקל, מבלי שאף נושה ויתר על חובו.

לאחר מכן רוצה הקבוצה למנות דירקטוריון חדש, לרשום מחדש את מניותיה של אי.די.בי פתוח למסחר, ולהזרים הון חדש כאמור, יחד עם פריסה של לוח הסילוקין של אי.די.בי פתוח. ענבר חשף כי הקבוצה מנהלת מגעים עם מספר גופי השקעה זרים פוטנציאליים. "מדובר בגופים רציניים, איתם החלנו את המגעים לפני כחודש, ביניהם גוף המנהל כ-2 מיליארד דולר (7 מיליארד שקל)".

לאחר מכן, רונן הסביר כי הקבוצה מתכננת לפנות מחר לנאמנים לכינוס אסיפות למינוי ניצגות חדשה. "אנחנו עומדים להמליץ על ארבע אנשים נטולי ניגודי עיניים לנציגות חדשה" אמר רונן. בנוסף, הקבוצה מתכננת להגיש מחר, עד חמש בצהריים את הסתייגויותיה משני המתווים להסדרים שהציגו, הן החברה, והן הנציגות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות