אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אזהרות הרווח בבריטניה צנחו ב-25% ברבעון השני צילום: בלומברג

אזהרות הרווח בבריטניה צנחו ב-25% ברבעון השני

ארנסט אנד יאנג דיווחה על המספר הנמוך ביותר של אזהרות רווח בחברות ציבוריות מאז 2011. עם זאת, פירמת רואי החשבון הזהירה מפני "חזיון שווא של התאוששות". נתוני הצמיחה של בריטניה לרבעון יפורסמו השבוע

21.07.2013, 20:40 | סוכנויות הידיעות

דו"ח של פירמת רואי החשבון הבינלאומית ארנסט אנד יאנג מלמד כי מספר אזהרות הרווח שפרסמו חברות ציבוריות בבריטניה ירד ב־25% ברבעון השני של 2013 בהשוואה לרבעון הראשון.

קראו עוד בכלכליסט

הנתונים מעוררים אופטימיות בבריטניה ערב פרסום נתוני צמיחת התמ"ג שלה לרבעון ביום חמישי הקרוב. כלכלת הממלכה מדשדשת מאז תחילת המשבר הכלכלי העולמי ב־2008, וב־2012 היא רשמה שיעור צמיחה של 0.2% בלבד.

לפי הדו"ח של ארנסט אנד יאנג, 54 חברות ציבוריות בבריטניה פרסמו אזהרת רווח ברבעון השני לעומת 72 חברות שעשו זאת ברבעון הראשון. מדובר במספר הנמוך ביותר של חברות שפרסמו אזהרת רווח מאז 2011.

בורסת לונדון, צילום: בלומברג בורסת לונדון | צילום: בלומברג בורסת לונדון, צילום: בלומברג

בפירמת רואי החשבון רואים את הירידה באזהרות הרווח של החברות כסימן להבעת אמון בכלכלה הבריטית. "ההחלמה בבריטניה נראית מבוססת יותר ואיתנה מספיק כדי להתמודד עם גלי ההדף של המשבר", אמר קית' מק'גרגור, בכיר בארנסט אנד יאנג, בראיון לאתר האינטרנט של ערוץ CNBC.

ארנסט אנד יאנג אינו הגוף הראשון שמוצא סיבות לאופטימיות באשר לכלכלת בריטניה; בראשית החודש קרן המטבע הבינלאומית עדכנה כלפי מעלה את תחזית הצמיחה השנתית עבור הממלכה, מ־0.6% ל־0.9%.

בנוסף, בשבוע שעבר העריכו אנליסטים כי התאוששות בביקושים תדחף מעלה את שיעור הצמיחה בריטניה ברבעון. הערכה זו עולה בקנה אחד עם הנתונים שפרסמה ארנסט אנד יאנג, שלפיהם רק שתי חברות קמעונאות בריטיות פרסמו אזהרות רווח ברבעון.

אך למרות זאת, מק'גרגור שמר על זהירות מסוימת כשציין ש"החלמה כלכלית רצופה לעתים בחזיונות שווא של התאוששות, ומספר אזהרות הרווח עלול לזנק שוב אם יתבדו התקוות באשר לצמיחה". עוד הוסיף מק'גרגור כי "לכלכלת בריטניה יש עוד דרך ארוכה עד שתחזור לרמות הפעילות הכלכלית מלפני המשבר. מדובר בכמה שנים לכל הפחות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות