אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיפ"א ביטלה את השעיית קמרון צילום: איי אף פי

פיפ"א ביטלה את השעיית קמרון

הסרת ההשעיה פירושה שקבוצות, בכירים ונציגים אחרים השייכים לפדרציית הכדורגל של קמרון, יכולים לשוב באופן מיידי לפעילויות שלהם, שהופרעה. האם האיום של ההתאחדות לכדורגל הישראלית בקשר להשעיה מפיפ"א חסר תוכן?

23.07.2013, 16:05 | סוכנויות הידיעות

פיפ"א ביטלה את ההשעיה של קמרון מטורנירים בינלאומיים, ובכך אפשרה לנבחרת להשתתף בשאר המשחקים המצפים לה במוקדמות המונדיאל. מהארגון המנהל את הכדורגל העולמי נמסר כי התנאים שהציב בעת הטלת ההשעיה בארבעה ביולי מולאו.

"כפי שנדרש על ידי ועדת החירום של פיפ"א, מונתה ב-20 ביולי, 2013 ועדת נורמליזציה, שהחלה בפעילותה כבר ביום שני במטה של פדרציית הכדורגל של קמרון (FECAFOOT), כשמשגיחים מטעם פיפ"א והפדרציה האפריקאית (CAF) נוכחים", נכתב בהצהרה שפרסמה פיפ"א. "הסרת ההשעיה פירושה שקבוצות, בכירים ונציגים אחרים השייכים לפדרציית הכדורגל של קמרון, יכולים לשוב באופן מיידי לפעילויות שלהם, שהופרעה".

קראו עוד בכלכליסט

ספ בלאטר. רק לפני שבועיים איים על ישראל שיעשה לה מה שעשו לקמרון, צילום: איי אף פי ספ בלאטר. רק לפני שבועיים איים על ישראל שיעשה לה מה שעשו לקמרון | צילום: איי אף פי ספ בלאטר. רק לפני שבועיים איים על ישראל שיעשה לה מה שעשו לקמרון, צילום: איי אף פי

עוד נמסר מפיפ"א כי בכוונתם להמשיך ולעקוב מקרוב אחר המצב. ההשעיה הוטלה בשל התערבות ממשלת קמרון בעניינים של הפדרציה. הסרת השעיה תאפשר לקמרון להשתתף במשחק האחרון שלה במוקדמות מונדיאל 2014, שיתקיים בשישה בספטמבר נגד לוב.

מוחמד איה, יו"ר ההתאחדות הקמרונית שנבחר למרות שהורשע בפשעים פיננסים, ככל הנראה לא ימשיך בתפקידו.

לאחר הטלת ההשעיה מסרה פיפ"א כי יש להקים ועדה שתבחן את המעמד של FECAFOOT ותארגן בחירות כך שהנבחרים יוכלו לנהל את העניינים בצורה עצמאית וללא התערבות של צד שלישי.

קמרון נחשבת לאחת הנבחרות המצליחות ביותר באפריקה, לאחר שהעפילה שש פעמים לטורנירי מונדיאל, ואף זכתה ארבע פעמים בגביע אפריקה לאומות.

לפני כשבועיים נשיא פיפ"א, ספ בלאטר, רמז כי ישראל תושעה מפעילות אם הממשלה תתערב בענייני ההתאחדות לכדורגל. את הדברים אמר לאחר פרסום מסקנות ועדת זליכה. "אם הממשלה תתערב בנעשה בכדורגל, נבחרת ישראל תוכל לשחק רק נבחרת קמרון", אמר בלאטר. ובכן, אחרי שבועיים ההשעייה הוסרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות