אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Activision יוצאת לחופשי: קונה בחזרה את מניותיה מוויוונדי צילום: בלומברג

Activision יוצאת לחופשי: קונה בחזרה את מניותיה מוויוונדי

חברת הגיימינג ומשחקי הווידאו, קנתה חזרה את מניותיה מענקית המדיה הצרפתית ויוונדי. בנוסף, הודיע מנכ"ל Activision כי ירכוש מניות של ויוונדי ב-2.3 מיליארד דולר

26.07.2013, 10:40 | רפאל קאהאן

חברת משחקי הווידאו והגיימינג השנייה בגודלה בעולם Activision הודיעה אמש (ה') כי היא קונה חזרה את מניותיה שהוחזקו על ידי ענקית המדיה ויוונדי בעסקה ששוויה כ-5.83 מיליארד דולר. הרכישה תשאיר בידי ויוונדי כ-12% מחברת Activision, או כ-83 מיליון מניות. בתוך כך הודיע מנכ"ל Activision כי הוא מתכוון לרכוש כ-172 מיליון מניות של ויוונדי בשווי של יותר מ-2.3 מיליארד דולר, בעזרת קבוצת השקעות שהקים במיוחד למטרה הזו.

קראו עוד בכלכליסט

הקנייה החוזרת מאפשרת ל-Activision לחזור ולהיות עצמאית בשוק. היא נחשבת מהשחקניות העיקריות בתחום המשחקים ובעיקר בתחום המשחקים המקוונים. ב-2007 Activision אף התמזגה עם עוד שחקנית ראשית בתחום, חברת Blizzard. החברה אחראית ללהיטים רבים כגון World of Warcraft וסדרת Call of Duty המפורסמת, הכנסותיה ב-2012 עמדו על כ-4.85 מיליארד דולר.

World of Warcraft הינו מהלהיטים הגדולים של Activision, צילום מסך: Wrath of the Lich King World of Warcraft הינו מהלהיטים הגדולים של Activision | צילום מסך: Wrath of the Lich King World of Warcraft הינו מהלהיטים הגדולים של Activision, צילום מסך: Wrath of the Lich King

הקנייה היא מכה קשה לוויוונדי שמתמודדת עם חובות של יותר מ-17 מיליארד דולר. החברה חיפשה להכריח את Activision לחלק לה דיבידנד בסך של כ-3 מיליארד דולר, מה שהיה מחסל את רוב רזרבות המזומן של האחרונה ומניב מעט יותר מ-2 מיליארד דולר לראשונה.

מנכ"ל Activision, בובי קוטיק אמר כי: "העסקה מייצגת הזדמנות אדירה ל-Activision ובעלי המניות שלה, כולל ויוונדי" אנליסט מבית R.W Baird הוסיף, "נראה לנו שהעסקה היא ניצחון לשתי החברות. Activision רכשה את עצמאותה, ווויוונדי מקבלת כסף מזומן לו היא נדרשה ובעלי המניות מקבלים תוספת לרווחים".

תגיות