אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמסונג: הרווחים הגיעו לשיא ברבעון השני - אך המשקיעים מאוכזבים

סמסונג: הרווחים הגיעו לשיא ברבעון השני - אך המשקיעים מאוכזבים

ענקית האלקטרוניקה מדרום קוריאה דיווחה על רווח תפעולי של 8.3 מיליארד דולר - עלייה של 47%, אך עדיין נמוך מהתחזיות המוקדמות

26.07.2013, 12:05 | סוכנויות הידיעות

סמסונג (Samsung Electronics) דיווחה היום על תוצאות נמוכות מהצפוי לרבעון השני. ענקית האלקטרוניקה מדרום קוריאה דיווחה על עלייה של 47% ברווח התפעולי שלה לרבעון שבין אפריל ליוני לרמת שיא של 9.5 טריליון וון (8.3 מיליארד דולר). כך מדווח אתר CNBC.

הרווח הנמוך מהצפוי חיזק חששות לגבי צמיחתה של פעילות הסמארטפונים של החברה.

בדוח, שפורסם טרם מועד פרסום דוח הביצועים הרבעוני המלא ב-26 ביולי, היה נמוך מהתחזית הממוצעת של 10.16 טריליון וון מאת 43 כלכלנים מרויטרס.

סמסונג אמורה לדווח על רווחים גבוהים יותר ברבעון הנוכחי וכן ברבעון הרביעי בשל עלייה במכירות מכשיר הגלקסי S4 וכן הודות למוצרים חדשים שלה העתידים להגיע למדפים.

מטה סמסונג בדרום קוריאה, צילום: בלומברג מטה סמסונג בדרום קוריאה | צילום: בלומברג מטה סמסונג בדרום קוריאה, צילום: בלומברג

אך ישנה ירידה ברווח השולי של החברה הדרום קוריאנית בשל האטה במכירות הגבוהות של מכשירי הסמארטפון היוקרתיים שלה והעדפה למכשירים זולים יותר בשווקים כמו סין.

"נראה כי ההאטה במכירות של המכשירים הניידים של סמסונג חמורה מהצפוי והתוצאות המאכזבות שלה מחזקות את הסברה בשוק כי חלה האטה במומנטום המכירות של מכשירי הסמארטפון של סמסונג", אמר אנליסט בחברת מריץ סקיוריטיס (Meritz Securities) לי סי-צ'ול.

"עם זאת, מכירות הרכיבים של החברה מפגינות שיפור יציב וישנם גם המכשירים החדשים העתידים לצאת ברבעון השלישי, כך שרווחיה הכוללים של החברה כנראה ישתפרו ברבעון הנוכחי".

מאז תחילת יוני נפלו מניותיה של סמסונג ב-15% בשל מספר הורדות דירוג. מחיר המניה משקף חששות לגבי רווחיה של סמסונג מפעילות מכשירי הסמארטפון שלה האחראית לכ-70% מכלל רווחיה.

תגיות