אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזן דואגת לפדרמן: יו"ר כאו"ל יזכה לשכר מקסימלי בעלות של 2.25 מיליון שקל לשנה צילום: אביגיל עוזי

בזן דואגת לפדרמן: יו"ר כאו"ל יזכה לשכר מקסימלי בעלות של 2.25 מיליון שקל לשנה

מדיניות התגמול החדשה של בזן, החברה־האם, קובעת כי היו"ר והמנכ"ל יזכו לתגמול לפי ביצועי החברה וללא פרמטרים אישיים

28.07.2013, 09:28 | ניר צליק

מנכ"ל בזן, אהרון יערי, לא היה זכאי כלל לתגמול על שנת 2012 על פי תנאי תוכנית התגמול החדשה – כך עולה מזימון אסיפת בעלי המניות שהוציאה החברה, כדי לאשר את מדיניות התגמול החדשה כפי שמתחייב מתיקון 20 לחוק החברות.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הזימון הקודם, עלות שכרו של יערי מסתכמת ב־4.7 מיליון שקל, כש־3.2 מיליון שקל מתוך סכום זה מהווים את עלות שכר הבסיס ואילו היתרה (1.5 מיליון שקל) היא תגמול מבוסס מניות. את התגמול האחרון, כאמור, לא היה מקבל יערי לפי תוכנית התגמול החדשה, שכן בזן סיימה את 2012 עם הפסד של 163 מיליון דולר. דירקטוריון החברה כתב כי "תנאי התגמול המוצעים של יערי מול שכר שאר עובדי החברה ראוי לאור היקף התפקיד ותחומי האחריות אשר בטיפולו של מנכ"ל החברה". שכרו של יערי גבוה פי 7.3 משכרם החציוני של עובדי בזן.

תקרת המענק ליו"ר החברה, עקיבא מוזס, תעמוד על 2 מיליון שקל, תקרת המענק לסגן היו"ר תעמוד על 1.5 מיליון שקל ואילו תקרת המענק למנכ"ל תעמוד על 3 מיליון שקל. המנכ"ל, היו"ר וסגן היו"ר יקבלו את המענק על פי ביצועי החברה וללא פרמטרים אישיים. על פי הזימון, שכרו המקסימאלי של דיוויד פדרמן, יו"ר כאו"ל, החברה־הבת של בזן, יעמוד על 2.25 מיליון שקל. שכרו של פרדמן ב־2012 הסתכם ב־1.9 מיליון שקל. עם זאת, מדובר בשכר המקסימום לפדרמן ואין ודאות שהוא אכן יזכה לו שכן הוא תלוי בביצועיו.

דיוויד פדרמן, יו"ר כאו"ל, צילום: טל שחר דיוויד פדרמן, יו"ר כאו"ל | צילום: טל שחר דיוויד פדרמן, יו"ר כאו"ל, צילום: טל שחר

חברה נוספת שחושפת את מדיניות התגמול שלה בעקבות תיקון 20 היא דור אלון, בשליטתו של דודי ויסמן. מזימון לאסיפת בעלי מניות שכניסה החברה עולה כי עלות שכרו של מנכ"ל החברה, ישראל יניב, גבוהה פי 16 מעלות השכר החציוני של עובד בחברה. עם זאת, עלות השכר לכשעצמה לא פורסמה.

בנוסף, רשאית דור אלון להעניק לנושאי המשרה בה תקופת הודעה מוקדמת של שלושה חודשים במשך שלוש השנים הראשונות לעבודתו בחברה, ולאחר מכן תקופת הודעה מוקדמת של חצי שנה. עוד כותבת דור אלון כי על אף שהיא אינה נוהגת להעניק תשלומים נוספים, במסגרת מענק הסתגלות אחרי עזיבת החברה של נושאי המשרה בה, היא תהיה רשאית להעניק לבכיריה מענק הסתגלות בהיקף של עד 10 משכורות למנכ"ל ועד 5 משכורות לסמנכ"ל. עם זאת, מענקים אלו יוענקו בהתאם לביצועי החברה במועד סיום הכהונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות