אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפגנה מול משרד האנרגיה: תושבי השרון דורשים להעביר את מתקני קליטת הגז לים

הפגנה מול משרד האנרגיה: תושבי השרון דורשים להעביר את מתקני קליטת הגז לים

ראש מטה המאבק: "המתקנים האלה הם תולדה של קומבינה פוליטית וכלכלית". המחאה היא בשל כוונת הממשלה להקים שני מתקני קליטה בעמק חפר ובסביבת אלקיים

30.07.2013, 14:22 | ליאור גוטמן
מפגינים רבים, בהם תושבי עמק חפר, דלית אל כרמל, רמות מנשה וחוף הכרמל התגודדו היום (ג') מול משרד האנרגיה שבירושלים בדרישה להעברי את מתקני קליטת הגז הטבעי ללב הים. מתקני קליטת הגז נדרשים כדי להוביל את הגז הטבעי מהמאגרים בלב הים למערכת ההולכה הארצית, ומשם לתחנות הכוח השונות כמו גם למפעלי תעשייה שמחוברים לצנרת. נכון להיום המדינה מקדמת תוכנית להקמת שני מתקני קליטה בעמק חפר ובסביבת אלייקים, מהלך לו מתנגדים התושבים מחשש לפגיעה בבריאותם. לטענת המפגינים, במקום נכחו מאות אנשים שאף ניסו לפרוץ למשרדי משרד האנרגיה.  

קראו עוד בכלכליסט

אחת ההפגנות הקודמות אחת ההפגנות הקודמות אחת ההפגנות הקודמות

"ממשלת ישראל ומשרד האנרגיה מקדמים את תוכנית התשתיות הגדולה ביותר שתוכננה אי פעם בישראל בעיניים עצומות. אין בדיקה ממשית של החלופות, אין פתרונות לסכנות ואין התייחסות לתושבים, אפילו משרד הבריאות תומך בעמדת התושבים. אני מודיע באופן חד משמעי שלא ניתן לזה לקרות. ניאבק בכל האמצעים שעומדים לרשותנו על מנת להעביר את הזיקוק לעומק הים. כשיתרחש האסון, בנימין נתניהו, סילבן שלום, עמיר פרץ, גדעון סער ובוגי יעלון לא יוכלו לומר לוועדת החקירה – לא ידענו", טוען רני אידן, ראש מועצת עמק חפר:

יוני ארי, ראש מטה מאבק התושבים בעמק חפר מבטיח "להפגין ולצעוק עד שישמעו אותנו. נכון, אנחנו "רק" גרים בפריפריה, אבל זאת לא סיבה לסכן את חיינו. המתקנים האלה הם תולדה של קומבינה פוליטית וכלכלית. יש כאן שיתוף פעולה של עשרות ישובים מכל רחבי הארץ שרק מבקשים שלא יסכנו אותם. את הגז ניתן לזקק בים, זאת עובדה, כעת צריך רק להחליט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות