אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוני עקפה התחזיות לרבעון הראשון: רווח תפעולי של 370 מיליון דולר

סוני עקפה התחזיות לרבעון הראשון: רווח תפעולי של 370 מיליון דולר

רווחיה של סוני עלו ברבעון בעיקר הודות למכירות חזקות ביפן של מוצר הדגל שלה – הסמארטפון מדגם אקספיריה ועלייה בהזמנות של חיישני תמונה מצד יצרני טלפונים ניידים

01.08.2013, 12:57 | סוכנויות הידיעות

ענקית האלקטרוניקה היפנית סוני דיווחה היום (ה') על תוצאות טובות מהצפוי לרבעון הראשון.  

קראו עוד בכלכליסט

דיווחה על רווח תפעולי של 36.4 מיליארד ין (369.68 מיליון דולר) לרבעון שהסתיים ביוני. זאת בהשוואה לתחזיות האנליסטים שנסקרו על ידי רויטרס שחזו לחברה רווח תפעולי של 25.3 מיליארד ין. באותה התקופה אשתקד, דיווחה סוני על רווח תפעולי של 6.3 מיליארד ין.

רווחיה של סוני עלו ברבעון הראשון בעיקר הודות למכירות חזקות ביפן של מוצר הדגל שלה – הסמארטפון מדגם אקספיריה (Xperia) ועלייה בהזמנות של חיישני תמונה מצד יצרני טלפונים ניידים.

הסמארטפון מדגם אקספיריה הסמארטפון מדגם אקספיריה הסמארטפון מדגם אקספיריה

אולם ייתכן כי הזינוק ברווחיה של החברה אינו משביע רצון דיו עבור בעל המניות האקטיביסטי דניאל לוב שקרן הגידור שבבעלותו - Third Point - מציעה לבצע ספין אוף (סיעוף) עד כחמישית מפעילות הבידור הרווחית של סוני – מוזיקה, טלביזיה וקולנוע.

"בעוד שסרטים, מוזיקה ופעילות פיננסית ממשיכים להזרים רווחים יציבים לחברה, האתגר הגדול ביות שעימו אנו מתמודדים כעת הוא התאוששות פעילות האלקטרוניקה והשבתה של פעילות זו לרווחיות. בהינתן גורמים אלו, אנו סבורים שהתוצאות בהחלט מספקות", אמר לכתבים סמנכ"ל הכספים של החברה, מסארו קאטו.

דירקטוריון החברה צפוי לדחות את הצעתו של לוב בטענה כי חברת האלקטרוניקה יכולה להגדיל את התחרותיות שלה באמצעות שמירה על הקשר שלה על זרוע הבידור של העסק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות