אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התרומה של הספורט לכלכלה הבריטית: 20.3 מיליארד ליש"ט בשנה צילום: איי אף פי

התרומה של הספורט לכלכלה הבריטית: 20.3 מיליארד ליש"ט בשנה

ממחקר שיזם גוף תשתיות הספורט באנגליה עולה כי קבוצות ספורט חובבניות אחראיות למעלה ממחצית ההכנסות שמייצר הספורט לכלכלה האנגלית

05.08.2013, 15:04 | סוכנויות הידיעות

התרומה של הספורט לכלכלה האנגלית מסתכמת ב-20.3 מיליארד ליש"ט בשנה, כשקבוצות ספורט חובבניות  אחראיות ללמעלה ממחצית הסכום, כך עולה ממחקר שיזם גוף תשתיות הספורט באנגליה, Sport England. עוד עולה מהמחקר כי הצמיחה בספורט עקפה את הכלכלה האנגלית הרחבה והסקטור נותר עמיד למיתון.

על פי המחקר, ספורט מדורג בין 15 סקטורי התעשייה המובילים באנגליה, שכן יש לו השפעה גדולה יותר על הכלכלה לעומת סקטורי הטלקומוניקציה, מכירות המכוניות וביטוח וחשבונאות.

מתוך התרומה הכוללת של הספורט, 11.78 מיליארד ליש"ט נובעים מאנשים שמשחקים ספורט והוצאות נלוות כגון על רכישת ציוד ספורט ומאמנים, בעוד ש-8.5 מיליארד ליש"ט מגיעים מצריכה של ספורט כמו צפייה בשידורים חיים בטלוויזיה, מנוי לערוצי ספורט והימורים.

קראו עוד בכלכליסט

טקס סיום לונדון 2012. האולימפיאדה שיפרה את מצב הספורט?, צילום: אם סי טי טקס סיום לונדון 2012. האולימפיאדה שיפרה את מצב הספורט? | צילום: אם סי טי טקס סיום לונדון 2012. האולימפיאדה שיפרה את מצב הספורט?, צילום: אם סי טי

ללמעלה מ-440 אלף איש יש עבודות הקשורות לספורט, והם מייצגים 2.3% מכלל התעסוקה.

"הדו"ח הזה מצביע על כך שבנוסף לשיפור חייהם של מיליוני אנשים, לספורט החובבני יש גם השפעה עצומה על הכלכלה" הגיב יו"ר Sport England, ניק ביטל. "נוסיף זאת לערך הבריאותי העצום הנלווה לספורט, כך שלסקטור יש תרומה רחבה על המדינה שלנו".

הדו"ח בחן גם את הערך הכלכלי הרחב יותר של הספורט כמו שיפור החינוך והבריאות. השווי השנתי של הטבות בריאותיות הודות לספורט החובבני נאמד ב-11.2 מיליארד ליש"ט, כולל חיסכון של 1.7 מיליארד ליש"ט בעלויות טיפולים רפואיים. השווי הכלכלי של התנדבות הקשורה לספורט מוערך ב-2.7 מיליארד ליש"ט.

"הספורט כבר עכשיו מעניק תרומה משמעותית לכלכלה, אך אני מעוניינת שיהיה בעל תפקיד גדול יותר בחיזוק הצמיחה", מסרה שרת התרבות מריה מילר. "ההצלחה של אולימפיאדת לונדון חיזקה את מעמדה של בריטניה בעולם הספורט, ובעזרת שורה של אירועים מרכזיים שיתקיימו בבריטניה בשנים הקרובות, אנחנו בעמדה מצוינת להמשיך ולהרוויח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות