אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למה הופעה של שלמה ארצי מרגיזה את העובדים המאוגדים באלביט? צילום: אפי שריר

למה הופעה של שלמה ארצי מרגיזה את העובדים המאוגדים באלביט?

לעובדי אלביט מערכות שאינם מאוגדים ההופעה היא בחינם, ואילו לחברים באיגודי עובדים - תעלה 100 שקל. החברה: ההופעה מומנה מתקציב הרווחה של העובדים הלא מאוגדים

06.08.2013, 15:27 | גיל קליאן

הופעה של שלמה ארצי מצליחה להרגיז את העובדים המאוגדים של החברות הבנות של אלביט מערכות. לאחרונה הופצה הזמנה לעובדי הקבוצה להופעה של שלמה ארצי בתאריך 17 באוקטובר באצטדיון נתניה. ההזמנה נשלחה לכל עובדי הקבוצה, אך לא נרשם פרט אחד קטן וחשוב – עובדי הקבוצה השייכים לאיגודי עובדים (מדובר בעיקר בעובדי חברות בנות כמו אלישרא, אל אופ ותדיראן קשר) נדרשים לשלם על כרטיס עלות של 100 שקלים. עבור עובדי אלביט מערכות שאינם שייכים לאיגוד עובדים, העלות מסובסדת על ידי החברה, והם למעשה הולכים להופעה בחינם.

בצלאל (בוצי) מכליס, מנכ"ל אלביט מערכות, צילום: דן בלילתי בצלאל (בוצי) מכליס, מנכ"ל אלביט מערכות | צילום: דן בלילתי בצלאל (בוצי) מכליס, מנכ"ל אלביט מערכות, צילום: דן בלילתי

בחברה הסבירו אתמול כי הסיבה לפערים בין העובדים המאוגדים ללא מאוגדים נובעת מכך שההופעה מומנה מתקציבי הרווחה של העובדים הלא מאוגדים, מהם נגבה תשלום על פעילות רווחה שאינו נגבה מהעובדים המאוגדים. לעובדים המאוגדים מצידם יש פעילויות משלהם, בהם העובדים המאוגדים לא לוקחים חלק.

מהחברה נמסר בתגובה כי "עלות כרטיס הכניסה של עובדי אלביט מערכות לאירוע שבמרכזו תעמוד הופעה של שלמה ארצי, ממומנת על ידי תקציב הרווחה של העובדים. לעובדים בהסכם הקיבוצי ניתנה האפשרות לממן את הכרטיסים מתקציבים מקבילים ואף הוצעה להם האפשרות להשתמש לצורך כך בתקציבי השנה הבאה או לחילופין לשלם סכום של 100 שקל - הצעה שנדחתה על ידם. יצויין כי בכל מקרה מדובר במחיר המסובסד על ידי החברה. אנו מאחלים לכל העובדים הנאה מלאה מהמופע ומהאירוע."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
הנהלת אלביט מוסרת חצאי אמיתות
בהתייחס לכתבה הרי שהאמת היא שהעובדים הלא מאוגדים באלביט אבן משלמים כל חודש לרווחה. אין הדבר נכון בחוזים האישיים של החברות הסנות. שם לא משלמים ובכל זאת עובד בחוזה אישי לא משלם על ההופעה ואילו עובד מאוגד כן. אז אנא נא לדייק.. לגבי התגובות וההטבות של העובדים המאוגדים הרי שגם כאן נאמרו דברים לא מבוססים. עובד מאוגד מקבל 2.5. אחוז תוספת אחת ל-3שנים (ולא 5 אחוז) כפי שנטען כאן על מי המגיבים. ההנהלה מבקשת לנטרל את העובדים המאוגדים ולהפלות אותם ביחס לעובדים הלא מאוגדים. חבל שכך . החברות לפני עידן אלביט היו חברות שהתאפיינו ביחסים טובים עם ההנהלה ותחושת השייכות שלהם לחברה היתה כשל משפחה.
עובד מאוגד  |  07.08.13
12.
אשרי החזירות...
העובדים המאוגדים זכאים להיכנס להופעה בחינם- 100 ש"ח זו עלות כרטיס לבן/בת הזוג... ועם כל הכבוד- כשהמאוגדים יוצאים לטיול בחו"ל כל שנה (!), אף אחד לא מקים קול זעקה... וכשהמשכורת של המאוגדים עולה ב4.2% כל שנה (!), ללא קשר לתפקיד ולאופן הביצוע, כל הלא מאוגדים פה חורקים שיניים, אבל ממשיכים בשקט... אז, די לחזירות.
עובדת לא מאוגדת  |  06.08.13
לכל התגובות