אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התכוף תציל עד 12 מיליון יורו מהעסקה הכושלת עם BMC הטורקית

התכוף תציל עד 12 מיליון יורו מהעסקה הכושלת עם BMC הטורקית

BMC שנכנסה לקשיים לא העבירה עד כה תשלומים עבור חוזי רכישה מהתכוף משנת 2009; בעקבות הלאמתה ע"י ממשלת טורקיה נכנסו החברות למו"מ שהבשיל להסכמה על העברת תשלומים להתכוף

07.08.2013, 14:21 | גולן חזני
התעשיה הבטחונית התכוף הצליחה להציל נתח מעיסקת ענק שחתמה בטורקיה ב-2010. התכוף דיווחה הבוקר כי היא עשויה לקבל 12מיליון יורו מחברת BMC הטורקית, בין היתר על בסיס הסכמים שנחתמו בעבר ושהתמורה בגינן לא הועברה.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בהסכמים שנחתמו במארס 2009, במסגרתם הזמינה BMC רכבים יעודיים מהתכוף (מתדלקות מטוסים ורכבים ממגונים) בהיקף של 320 מיליון שקל. מאז נקלעה החברה הטורקית לקשיים ולא יכלה לעמוד בהתחיבויותיה. התכוף מסרה 313 רכבים, ונאלצה לבצע הפרשה של 15 מיליון שקל במארס השנה.

חברת BMC הולאמה לאחרונה על ידי ממשלת טורקיה ובמקביל נרכשה השליטה בהתכוף ע"י קרן הפרייבט אקוויטי KCPS, באמצעות החברה הבת ברנד.

הממשלה הטורקית נקטה בצעדיים אופרטיביים לפתרון הסכסוך והמחלוקת בין החברות. עם זאת, התכוף מציינת כי אין ודאות שהסכומים יתקבלו.

עסקה (אילוסטרציה), צילום: shutterstock עסקה (אילוסטרציה) | צילום: shutterstock עסקה (אילוסטרציה), צילום: shutterstock

KCPS פריווט אקוויטי מנוהלת על ידי קדמה, קבוצת השקעות בבעלות אורי עינן, גלעד הלוי וגלעד שביט. שותפי קדמה מחזיקים 60% מקרן KCPS. 40% הנותרים מוחזקת על ידי  חברת KCPS, המנוהלת על-ידי טל קינן. הקרן רכשה את השליטה בברנד תעשיות מידי משפחת ברנד במהלך 2008. 

ברנד פעילה בתחומי המתכת ומחזיקה במספר חברות בנות, ביניהן, חברה התכוף, שמייצרת כלי רכב ייעודיים לשימושים אזרחיים וביטחוניים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות