אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו נותח בהצלחה בבטנו בבי"ח הדסה צילום: אלכס קולומויסקי

נתניהו נותח בהצלחה בבטנו בבי"ח הדסה

ראש הממשלה הובא להדסה עין כרם בירושלים בעקבות כאבים ועבר ניתוח בקע בטבור. הניתוח, שנערך בהרדמה מלאה, הסתיים בהצלחה. השר יעלון הוא ממלא מקומו עד תום ההתאוששות

11.08.2013, 06:49 | ynet

ראש הממשלה בנימין נתניהו עבר הלילה (יום א') ניתוח בקע בטבור בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. הניתוח, שנערך בהרדמה מלאה, הסתיים בהצלחה. ההתאוששות צפויה להימשך שעות ספורות. עד תום ההתאוששות, את מקומו של נתניהו ימלא שר הביטחון משה יעלון. ישיבת הממשלה מחר נדחתה, אבל דיון צוות השרים לשחרור אסירים יתקיים כמתוכנן וינוהל על ידי יעלון. נתניהו הובא לבית החולים בעקבות כאבים שחש במהלך היום. הוא נבדק על-ידי רופאו האישי ד"ר צביקה ברקוביץ' ועל-ידי מומחה לכירורגיה, והם קבעו שיש לנתחו.

בנימין נתניהו, צילום: אלכס קולומויסקי בנימין נתניהו | צילום: אלכס קולומויסקי בנימין נתניהו, צילום: אלכס קולומויסקי

אבחנה הראשונית של הרופאים הייתה חשש לבקע, והיא אומתה בבדיקת סי.טי. הרופאים החליטו לקיים את הניתוח עוד הלילה. גורמים רפואיים מסרו כי נתניהו היה בצום לפני הניתוח, שהוחלט לקיימו מחשש לזיהומים. בראש צוות המנתחים עמדו מנהל המחלקה הכירורגית בהדסה עין כרם, פרופ' אבירם ניסן, והכירורג הבכיר פרופ' אריה דורסט. ראש הממשלה צפוי להשתחרר מבית החולים אחר הצהריים. בסביבתו של ראש הממשלה אמרו כי מצב רוחו מצוין וכי ירד אל חדר הניתוח באופן עצמאי על רגליו ולא בכסא גלגלים. בבדיקות שנערכו לו טרם הניתוח נמצאו לחץ דם ודופק תקינים. טרם הניתוח קרא ספר ששמו "הארץ המובטחת של צ'רצ'יל".

מנהל בית החולים הדסה עין כרם, ד"ר יובל וייס, אמר מוקדם יותר ל-ynet: "לאחר התייעצות עם גורמי ביטחון, ראש הממשלה נמצא ביחידה רפואית מבודדת הסגורה בשבת כדי לא לפגוע בפעילות בית החולים. האבטחה בבית החולים תוגברה על ידי מאבטחי ראש הממשלה. רעיית ראש הממשלה בדרכה לבית החולים". הוא הוסיף: "אנחנו לא רוצים שראש הממשלה יסבול מכאבים במהלך הניתוח, אך אם הוא בכל זאת יסבול או יחוש אי-נוחות, ניתן לו טשטוש או אפילו הרדמה כללית. במהלך הניתוח הרופאים יעשו חתך קטן מאוד בבטן, יכרתו את השומן הכלוא, יחזקו את שרירי הבטן על-ידי תפירתם אחד לשני ויתפרו בחזרה את החתך בבטן. הניתוח פשוט ושטחי, אין בו חדירה לחלל הבטן והוא אמור להימשך כחצי שעה".

תחושת אי-נוחות עד כאב חזק

ד"ר וייס ציין כי נתניהו סובל מבקע או בשמו הרפואי "הרניה" הגורמת לפגיעה בשלמות דופן הבטן, "באופן כללי יש כמה מקומות בדופן הבטן שמועדים לפורענות. הרניה בטבור היא אחת הצורות הנפוצות של הבקע. באזור הטבור קיימת חולשה יחסית של דופן הבטן, ולכן המקום מועד ליצירת בקע מגילאי הילדות ועד גילאים מתקדמים. זו ההרניה שממנה סובל ראש הממשלה. במקרה הזה נכנסה חתיכת שומן מהרקמה שעוטפת את מערכת העיכול לתוך הסדק בדופן והיא לוחצת וגורמת לנתניהו תחושת חוסר נוחות, זה נקרא הרניה כלואה".

התופעה נפוצה מאוד בקרב ילדים ומבוגרים, אך בעוד שבקרב ילדים הבעיה נפתרת במקרים רבים מעצמה, הרי שבקרב מבוגרים יש לטפל בה. הבקע נראה כמו כדור או בליטה מתחת לעור. הבקעים עלולים לגדול ולהחמיר עם הזמן ולכן יש לבצע ניתוח כדי לטפל בהם. הבקע עלול להיגרם עקב מאמץ יתר והוא מאפיין מבוגרים בעלי משקל יתר. במקרים מסוימים עלול להיגרם סיבוך המחייב ניתוח מיידי, עקב לכידת המעי בבקע. מצב זה מכונה בקע כלוא והוא מאופיין בכאב חזק מאוד ורגישות באזור.

בשנה שעברה גובסה רגלו של נתניהו, כשנפצע בירושלים במשחק כדורגל של בני נוער יהודים וערבים, במסגרת פרויקט בינלאומי לקידום התיירות בישראל. אחרי כן אמר נתניהו כי "במהלך המשחק קרעתי גיד ברגל. זה לא בדיוק משחקי היורו, שאני אצפה בהם עם רבים מאזרחי ישראל. אבל מחר אני אחזור למשרד". באוגוסט 2010 עבר נתניהו טיפול בזיהום שהתגלה בכף רגלו בבית החולים הדסה הר-הצופים בירושלים. מלשכתו נמסר אז כי בתום כחצי שעה הסתיים ההליך בהצלחה, ומיד עם השלמתו שב ללשכת ראש הממשלה. לכל אורך הטיפול היה נתניהו בהכרה מלאה, ולכן לא נדרש להכריז על נבצרות ולא מונה לו מחליף זמני.

באוקטובר 2009 עבר נתניהו בדיקת קולונוסקופיה של מערכת העיכול ובדיקת ציסטוסקופיה של שלפוחית השתן בבית החולים הדסה עין כרם. במהלך הבדיקות, שנמצאו תקינות, היה ראש הממשלה תחת טשטוש. שנה וחצי לפני כן עבר נתניהו בדיקת קולונוסקופיה באופן שגרתי ונמצא בה פוליפ קטן. הפוליפ הוצא והתגלה כשפיר.

על פי הפרוטוקול הרפואי של הבדיקה, צריך ראש הממשלה לחזור ולבצע את אותה הבדיקה תוך 18 חודשים, וכך בוצע. בנוסף עבר באותה הזדמנות בדיקת ציסטוסקופיה, שהיא בדיקה לגילוי גידולים בשלפוחית השתן. לפני כ-30 שנה נמצא אצל ראש הממשלה פוליפ קטן בשלפוחית השתן. גם הוא התגלה כשפיר. בדיקה חוזרת שבוצעה לפני 10 שנים היתה תקינה לחלוטין.

ביוני 2009 הודיעו במפתיע אנשיו של נתניהו כי הוא יאחר לישיבת הממשלה השבועית בשל מה שהגדירו "נסיבות אישיות". אותה הודעה הצליחה לעורר בהלה, אך עד מהרה התברר כי גוף זר קטן חדר לעינו של ראש הממשלה, ולאחר שהוסר על-ידי רופא בקופת חולים, שב לעבודתו.

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
נתניהו , באמת תהייה בריא .... אבל......
נתניהו באמת תהייה בריא , שרות כזה VIP , מהר, הרופאים הכי טובים , באמת דלקס אבל איך תוכל להרגיש מה שאזרח ממצוע מרגיש תורים לרופאים, תורים לבדיקות, צפיפות במחלקות, דחית ניתוחים אין סופית , רופאי המחלקה מתעלמים לא מדברים, ממקום כזה אתה לא יכול להרגיש את האזרח הרגיל. אזרח רגיל עד שיגיע לניתוח במידה וזה לא סיכון חיים, במקרה הכי טוב של קשרים 3 חודשים ויכול להמתין גם שנה .
עודד , מרכז  |  11.08.13
לכל התגובות