אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמות רוכשת את בניין כלל בת"א תמורת 97 מיליון שקל צילם: אוראל כהן

אמות רוכשת את בניין כלל בת"א תמורת 97 מיליון שקל

העסקה צפויה להניב לכלל ביטוח רווח הון של כ-21 מיליון שקל. מכירת הבניין ברחוב מנחם בגין היא חלק ממהלך כולל להעביר את פעילות החברה מ-12 בניינים באזור תל אביב, למגדל עתידים ברמת החיל

21.08.2013, 11:35 | עינת פז-פרנקל

חברת הנדל"ן המניב אמות השקעות מדווחת היום כי תרכוש את בניין המשרדים הראשי של חברת כלל ביטוח ברחוב מנחם בגין 48 (פינת רחוב הרכבת) בתל אביב בתמורה ל-97 מיליון שקל, ממקורותיה הכספיים של אמות השקעות. העסקה צפויה להניב לכלל ביטוח רווח הון של כ-21 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

בניין המשרדים, המכונה גם "מגדלי אביב", כולל 9,600 מ"ר של שטחים בנויים, ו-260 מקומות חניה. כלל צפויה לפנות את משרדיה עד סוף מאי 2014, ואז תחל אמות בשיווקו לשוכרים חדשים. בין השוכרים הקיימים ניתן למנות את פירמת רואי החשבון BDO זיו האפט, הכשרה חברה לביטוח, משרדי עורכי דין, רואי חשבון ומסעדות.

מגדל עתידים ברמת החיל, צילום: זוהר שטרית מגדל עתידים ברמת החיל | צילום: זוהר שטרית מגדל עתידים ברמת החיל, צילום: זוהר שטרית

המכירה של בניין המשרדים היא חלק ממהלך כולל של חברת כלל ביטוח להעביר את פעילותה מ-12 בניינים באזור תל אביב, בשטח כולל של 46 אלף מ"ר, למגדל עתידים שבצפון-מזרח העיר (מזרחית לרמת החיל).

כפי שנחשף ב"כלכליסט" בפברואר השנה, כלל ביטוח חתמה על עסקת ענק לשכור 22 קומות במגדל עתידים. וזאת, על מנת להוזיל את הוצאות השכירות ב־30%–40%. החוזה נחתם לתקופה חסרת תקדים של 24 שנים והוא כולל נקודת יציאה אחת בלבד. כלל תשכור 22 קומות במגדל, בשטח כולל של כ-42 אלף מ"ר, ותשלם כ-40 שקל למ"ר ברמת מעטפת ודמי ניהול בסך כ-20 שקל למ"ר. תשלום זה כולל בתוכו גם כ-1,000 מקומות חנייה. בחישוב גס מוערכת העסקה כולה בכ-725 מיליון שקל לכל התקופה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות