אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיצוץ בין נאמני אג"ח אי.די.בי לנציגות; הנאמנים ימנו את חגי אולמן לנהל את אי.די.בי בנציגות מתנגדים צילום: ישראל הדרי

בלעדי לכלכליסט

פיצוץ בין נאמני אג"ח אי.די.בי לנציגות; הנאמנים ימנו את חגי אולמן לנהל את אי.די.בי בנציגות מתנגדים

נציגות מחזיקי האג"ח המורכבת מאקסלנס קרן הפנסיה גלעד ונציגי משקיעים פרטיים טוענים כי הגורם שאמור לנהל את אי.די.בי צריך להיות גורם שלא היה מעורב או בעל עניין בהליך

22.08.2013, 19:20 | רחלי בינדמן

הדרמה באי.די.בי נמשכת. הודיעו נאמני האג"ח של אי.די.בי אחזקות המיוצגים על ידי עורך דין נועם שרון מעוניינים למנות את עורך דין חגי אולמן המשמש כמשקיף באי.די.בי מטעם בית המשפט לנאמן שינהל את אי.די.בי בתקופת הביניים כשהחברה תעבור לידי מחזיקי האג"ח. הנאמנים יבקשו את מינויו של אולמן לתפקיד ביום א' בדיון בבית המשפט מול השופט איתן אורנשטיין.

קראו עוד בכלכליסט

אלא של"כלכליסט" נודע כי נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות המורכבת מאקסלנס קרן הפנסיה גלעד ונציגי משקיעים פרטיים אוהד אלוני ועדי ענבר מתנגדים למינוי של אולמן בטענה כי הגורם שאמור לנהל את אי.די.בי צריך להיות גורם שלא היה מעורב או בעל עניין בהליך.

הנציגות אמורה לפעול בתיאום עם הנאמנים איך אין זו הפעם הראשונה שהנאמנים הפעילו יוזמות שלא בתיאום עם הנציגות. כך גם המשא ומתן שנפתח עם אדוארדו אלשטיין היה יוזמה של הנאמנים ועד שלב מתקדם הנציגות לא היתה לגמרי בתמונה.

 

מימין חגי אולמן, נוחי דנקנר, צילום: ישראל הדרי אוראל כהן מימין חגי אולמן, נוחי דנקנר | צילום: ישראל הדרי אוראל כהן מימין חגי אולמן, נוחי דנקנר, צילום: ישראל הדרי אוראל כהן

 

 

מוקדם יותר היום (ה'), מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות הצביעו בעד ההסדר עם אדוארדו אלשטיין, מעל ל-80% מהמצביעים בכל סידרה תמכו בהצעה ובכפוף לאישור בית המשפט המחוזי ביום ראשון הקרוב, אמורה השליטה בחברה לעבור ליידי אלשטיין.

עם זאת, המצב עשוי להשתנות אם אלכסנדר גרנובסקי יפקיד 500 מיליון שקל לקופת בית המשפט ולנאמנות עד ליום ראשון. במקרה כזה עשוי השופט איתן אורנשטיין להחליט על הצבעה חוזרת לגבי שני המתווים.

ההצעה גובשה בידי הנאמנים וזכתה לשבחים מהמשקיף מטעם בית המשפט, חגי אולמן.

 

לאחר שנה של משא ומתן במסגרת הסדר החוב של אי.די.בי אחזקות מוגשת למחזיקי האג"ח של החברה הצעה רצינית, סופית ומחייבת. ההצעה של אלשטיין — הכרוכה בהזרמת 770 מיליון שקל תמורת 50.5% ממניות אי.די.בי פתוח — משקפת לחברה־הבת שווי של 1.52 מיליארד שקל (אחרי הכסף). בהסתמך על השווי בעסקה, 49.5% ממניותיה של אי.די.בי פתוח שייוותרו בידי נושיה של אי.די.בי אחזקות שווים 753 מיליון שקל. נוסף לכך יקבלו הנושים גם 70 מיליון שקל במזומן מקבוצת אלשטיין ואת חלק הארי של יתרות המזומנים שבקופת אידי.בי אחזקות, סכום המוערך ב־170 מיליון שקל נוספים.

התמורה הכוללת לנושים, על פי החישוב, מוערכת ב־993 מיליון שקל. היות שהחוב לכלל הנושים של אי.די.בי אחזקות נאמד ב־2.15 מיליארד שקל, אזי שיעור התספורת לנושים צפוי לעמוד על 54% והחזר החוב עשוי להגיע כמעט לכדי מחצית מהחוב, וליתר דיוק ל־46%. המשמעות היא כי בתרחיש שבו הצעתו של אלשטיין תאושר, על כל שקל שאי.די.בי חייבת למחזיקי האג"ח, הם צפויים לקבל 46 אגורות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות