אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיעור הצמיחה בבריטניה עודכן מעלה - ל-0.7% ברבעון השני צילום: בלומברג

שיעור הצמיחה בבריטניה עודכן מעלה - ל-0.7% ברבעון השני

האומדן הראשון שפורסם בסוף יולי עמד על 0.6%; הייצוא צמח ב-3.6% - השיעור הגבוה ביותר זה למעלה משנה

23.08.2013, 14:26 | בלומברג

כלכלת בריטניה צמחה ב-0.7% ברבעון השני - יותר מההערכה הראשונית שפורסמה ביולי ואשר עמדה על 0.6%; כך לפי נתוני המשרד לסטטיסטיקה של בריטניה שפורסמו היום. ברבעון הראשון צמחה בריטניה ב-0.3%. מדובר בשיעור צמיחה זהה לזה שנרשם ברבעון השלישי של 2012 - אז נערכה אולימפיאדת לונדון - שהיה הגבוה ביותר מאז 2010. 

קראו עוד בכלכליסט

הנתונים מלמדים כי כל ארבעת המגזרים העיקריים בכלכלת בריטניה - שירותים, תעשייה, חקלאות ובנייה - התרחבו ברבעון השני. בנוסף, הייצוא צמח ב-3.6% - השיעור הגבוה ביותר זה למעלה משנה - והיבוא התרחב ב-2.5%. הנתונים מלמדים כי המומנטום של כלכלת בריטניה משתנה - לאחר ארבע שנים של קיפאון.

שר האוצר הבריטי, ג שר האוצר הבריטי, ג'ורג' אוסבורן | צילום: בלומברג שר האוצר הבריטי, ג

"הסקרים בסקטור העסקי מורים שבריטניה נכנסה לרבעון השלישי בצעד יציב והאמון בקרב המשקיעים ממשיך להתחזק וזוהי תחזית מעודדת", אמר לבלומברג ג'יימס נייטלי, כלכלן בבנק ING שבלונדון. "ככל הנראה, העלאת הריבית הראשונה של הבנק המרכזי תתרחש בתחילת 2015, ולא ברבעון השלישי של 2016 כפי שהבנק המרכזי ציין".

הליש"ט נסחרה הבוקר ב-1.5616 דולר ללירה - עלייה של 0.2% מאתמול. התשואה על ריבית העוגן של האג"ח הממשלתי לעשר שנים עלתה בנקודת בסיס אחת לרמה של 2.73%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות