אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא מחכה: ר"מ אוסטרליה הנכנס הורה לבטל את מס הפחמן צילום: אי פי איי

לא מחכה: ר"מ אוסטרליה הנכנס הורה לבטל את מס הפחמן

טוני אבוט הורה היום גם על החרפת המאבק בהגירה הבלתי חוקית מאסיה. חרף המפלה של מפלגת הלייבור, נציגה מטעמה הפכה לאשה האבוריג'ינית הראשונה בפרלמנט

08.09.2013, 21:41 | סוכנויות הידיעות

ראש ממשלת אוסטרליה הנבחר טוני אבוט הודיע היום כי הוא הורה לדרג המינהלי במשרדו לקדם את הנושאים העיקריים שבהם עסק מסע הבחירות שלו.

קראו עוד בכלכליסט

בתום פגישתו עם מזכיר משרד ראש הממשלה איאן וואט, הודיע אבוט כי המשרד יחל לפעול לביטול המס על פליטות פחמן ולהידוק הפיקוח על הגבולות הימיים של המדינה.

טוני אבוט. היום בסידני, צילום: אי פי איי טוני אבוט. היום בסידני | צילום: אי פי איי טוני אבוט. היום בסידני, צילום: אי פי איי

אבוט ציין כי הוא בטוח ש"ניתן למלא את ציפיות הבוחרים", והדגיש ש"אחד הדברים הראשונים שיש לעשות זה לבטל את מס הפחמן".

המס על פליטות פחמן נכנס לתוקף ביוני 2012, בתקופת שלטונה של ג'וליה גילארד ומפלגת הלייבור.

המס עורר תרעומת רבה בקרב התעשיינים באוסטרליה, שמרבית האנרגיה בה מופקת משריפת פחם.

נושא נוסף שבו הבטיח אבוט לטפל באופן מיידי הוא מאבק בתופעת ההגירה הבלתי חוקית לאוסטרליה. "ישנו עניין ביטחון הגבולות, נושא הביטחון הכלכלי ואנשים מצפים, ובצדק, שהממשלה הנכנסת תבנה כלכלה חזקה משגשגת למען אוסטרליה בטוחה", אמר אבוט.

הבחירות באוסטרליה נערכו בשבת האחרונה, ובתום ספירת מרבית הקולות התברר כי מפלגתו של אבוט, המפלגה הליברלית, זכתה בניצחון סוחף וקיבלה 53% מהקולות, המעניקים לה 90 מושבים בפרלמנט, זאת לעומת 57 מושבים שבהם זכתה מפלגת הלייבור, שאיבדה את השלטון לאחר שש שנים רצופות.

ואולם, למרות המפלה שנחלה מפלגת הלייבור, היא בכל זאת רשמה הישג כאשר אחת מחברות הפרלמנט החדשות המייצגות אותה היא נובה פריס, אצנית אולימפית לשעבר שהפכה בשבת לאשה האבוריג'ינית הראשונה בפרלמנט בקנברה. בנאום שנשאה לאחר שנודע לה כי נבחרה לפרלמנט, השוותה פריס את האכזריות שבפוליטיקה לזו שבספורט תחרותי. "לפעמים בחיים את חייבת לתת גב לעצמך, ולי יש ניסיון בכך בקריירה הספורטיבית שלי", אמרה.

תגיות