אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

נחשף בכלכליסט

רשות ני"ע: תשתית ראייתית להעמיד את נוחי דנקנר לדין

פרשת הרצת המניות לכאורה באי.די.בי: הפרקליטות התירה היום לפרסם כי רשות ניירות ערך סבורה שנמצאה תשתית ראייתית למעורבותם של דנקנר, איתי שטרום ועדי שלג בעבירות תרמית בני"ע, מרמה והפרת אמונים בתאגיד וקבלת דבר במרמה. מטעמו של דנקנר נמסר: "מצפים להחלטת הפרקליטות"

09.09.2013, 10:13 | זוהר שחר לוי ותומר גנון

ממצאי החקירה של רשות ניירות ערך בעניינו של נוחי דנקנר העלו כי נמצאה תשתית ראייתית למעורבותו ולמעורבות החשודים הנוספים בעבירות תרמית בניירות ערך, מרמה, הפרת אמונים וקבלת דבר במרמה, כך התירה היום (ב') לפרסום הפרקליטות.

קראו עוד בכלכליסט

דנקנר, צילום: אוראל כהן דנקנר | צילום: אוראל כהן דנקנר, צילום: אוראל כהן

ביולי האחרון הודיעה רשות ניירות ערך כי סיימה את החקירה נגד נוחי דנקנר, איתי שטרום ועדי שלג וכי העבירה את התיק לפרקליטות מחוז תל אביב. כפי שנחשף ב"כלכליסט", עם סיום החקירה בעניין, סברו ברשות כי ישנן ראיות להעמדתם המעורבים לדין בחשד שהשפיעו בדרכי תרמית על שערי מניית אי.די.בי כדי לשפר את סיכויי הצלחת הנפקתה והמחיר שיתקבל. המלצת הרשות נגעה הן לדנקנר והן לשני המעורבים הנוספים בפרשה - איתי שטרום ועדי שלג.

לצד העברת תיק החקירה לידי הפרקליטות, ביקשה רשות ניירות ערך לפרסם את עיקרי סיכום ממצאי החקירה בהתחשב בנסיבות העניין ובכפוף להחיית היועץ המשפטי לממשלה בעניין זה. היום (ב'), לאחר בחינת ממצאי החקירה, התירה הפרקליטות לפרסם כי רשות ניירות ערך סברה שנמצאה תשתית ראייתית למעורבותם של החשודים בעבירות תרמית בניירות ערך, מרמה והפרת אמונים בתאגיד וקבלת דבר במרמה. ברשות ניירות ערך מדגישים כי מדובר ב"מסקנות הרשות החוקרת בלבד, וכי ההכרעה בדבר הגשת כתבי אישום בפרשה זו נתונה לשיקול דעתה של הפרקליטות".

ההנפקה שעמדה במרכז חקירת הרשות נערכה במהלך פברואר 2012. על פי ממצאי החקירה, מאמצע שנת 2011 עלה החשש שאי.די.בי עלולה להיקלע למצוקה תזרימית על רקע מועדי פירעון קרובים של חלק מאיגרות החוב שהנפיקה בעבר. על כן ביקשה החברה לגייס כ־342 מיליון שקל באמצעות הנפקה.

ברשות חושדים כי שטרום ושלג פעלו עם אחרים במרמה "המכוונת להשפיע על שער מניות אי.די.בי כדי לשפר את סיכויי הצלחת ההנפקה באמצעות עסקאות תרמיתיות של עשרות מיליוני שקלים", כך כתבה הרשות בבקשה לשחרור המעורבים ממעצרם בתנאים מגבילים. "על פי ממצאי החקירה", טענה הרשות, "יזם דנקנר את התוכנית התרמיתית, היה בין נהניה העיקריים ואף דאג למימונה באופן משמעותי".

ממשרדו של נוחי דנקנר נמסר: "כנהוג וכמקובל אנו מצפים להחלטת הפרקליטות ומאמינים כי יוחלט שלא נפל כל רבב בהתנהלותו של נוחי דנקנר".

דנקנר מיוצג על ידי עו"ד אלי זוהר, שטרום מיוצג על ידי עוה"ד איריס ניב-סבאג ונוית נגב ושלג מיוצג על ידי עוה"ד גיל דחוח וגלית רוטנברג.

עוה"ד איריס ניב סבאג ונוית נגב, המייצגות את איתי שטרום, מסרו: "איתי שטרום לא עבר כל עבירה ואנחנו בטוחות כי כך יתברר בהמשך".

עוה"ד גיל דחוח וגלית רוטנברג שמייצגים את עדי שלג מסרו: "מדובר בתיק מורכב ואף לפי טענת הרשות חלקו של שלג זניח. אנחנו תקווה שהפרקליטות תקבל לגביו את ההחלטה הנכונה ולא תעמידו לדין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות