אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זהבית כהן נגד ישי דוידי: מקימה קרן מתחרה לפימי צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

זהבית כהן נגד ישי דוידי: מקימה קרן מתחרה לפימי

מנכ"לית אייפקס ישראל כבר החלה בפגישות עם מוסדיים. כהן תנסה לגייס 300 מיליון דולר בשלב ראשון לקרן שמיועדת להשקיע בחברות בינוניות במחזור של 100-50 מיליון דולר. מדובר בדריסת רגל ראשונה של איפקס העולמית בתחום זה

10.09.2013, 07:43 | גולן חזני

קרן איפקס החלה בגיוס קרן יחודית שתיקרא איפקס ישראל, ואשר תהיה הראשונה מסוגה במסגרת הקרן הבינלאומית בכך שהשקעותיה יהיו ספיציפיות למדינה אחת. ל"כלכליסט" נודע כי מנכ"לית איפקס ישראל, זהבית כהן, מקיימת בשבועיים האחרונים פגישות עם גופים מוסדיים גדולים במטרה לגייס השקעות לקרן שאמורה לגייס בשלב ראשון 300 מיליון דולר.

מרבית הסכום אמור להגיע מגיוס בחו"ל של איפקס הבינלאומית וכשליש ממנו מגופים ישראליים, בעיקר מוסדיים. הסכום עשוי לגדול במהלך הגיוס, ו"לכלכליסט" נודע כי לפחות חלק מהמוסדיים הגדולים גילו עניין בהשקעה בקרן.

עוד נודע ל"כלכליסט" כי בשיחות שהיא מקיימת עם מנהלי השקעות של גופים מוסדיים ובנקים, כהן מציגה את הקרן כמיועדת להשקיע בחברות בינוניות בעלות מחזור הכנסות של עד 100 מיליון דולר בשנה. מדובר בחברות שמאפיינות את ההשקעות של קרן פימי של ישי דוידי שהקרן החדשה צפויה להתחרות בה, ולדברי גורמים מוסדיים אף הוצגה ככזו בפניהם.

פימי הוקמה ב־1996 ועד היום השקיעה ב־73 חברות. הקרן החדשה מהווה תפנית אסטרטגית בחשיבה של איפקס לגבי ישראל, לאחר שבאחרונה נסובו שמועות, אותן הכחישה הקרן בתוקף, כאילו היא מתכוונת לצמצם את פעילותה בארץ.

זהבית כהן, צילום: אוראל כהן זהבית כהן | צילום: אוראל כהן זהבית כהן, צילום: אוראל כהן

האחזקות הנוכחיות של איפקס בישראל הן תנובה (56%) ובית ההשקעות פסגות (76.8%). בשני המקרים מדובר באחזות בשווי של מיליארדי שקלים. עם אישור החוק לצמצום הריכוזיות במשק במתכונתו הנוכחית, בקריאה שנייה ושלישית, עלולה איפקס להידרש להכריע אם להיפרד מפסגות, שמנהל 170 מיליארד שקל, או מתנובה, שמחזור המכירות השנתי שלה ב־12 החודשים האחרונים הסתכם ב־7 מיליארד שקל. על פי החוק המוצע, ייאסר על גוף לשלוט בו זמנית בחברה פיננסית שמנהלת מעל 40 מיליארד שקל ובחברה ריאלית שמחזור המכירות השנתי שלה עולה על 6 מיליארד שקל.

בימים אלה פועלת איפקס להנפקת תנובה לפי שווי של 10-8 מיליארד שקל ומצד שני מנהלת מגעים, כפי שנחשף בכלכליסט, עם ברייט פוד הסינית למכירת אחזקותיה בחברה. בכל מקרה מדובר באחזקה שיכולה להגיע ל־4־5 מיליארד שקל ואשר איפקס אמורה למכור בשנה־שנתיים הקרובות.

איפקס היא אחת מקרנות הפרייבט אקוויטי הגדולות בעולם שמנהלת כ־40 מיליארד שקל ב־8 קרנות שונות.

ישי דוידי, צילום: יונתן בלום ישי דוידי | צילום: יונתן בלום ישי דוידי, צילום: יונתן בלום

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
כל כך מעצבן באזו חוצפה עושים עלינו "סיבוב"
סליחה מראש על הסלנג העממי פשוט זה כל כך מעצבן וזה כל כך מתבקש!! אני העם!! אז בטח שעממית... לפני שנה כותרות ענק "זהבית כהן מתפטרת מתפקידה" לא עובר דקותיים והיא מככבת בכותרות של רכישות קניות ומה לא ראיתם תלמדו איך עושים מאיתנו בדיחה! רודים בנו על מנת ש שנתעסק בקושי היומיומי שחלילה לא נפריע להם להמשיך להתעשר לשנה החדשה מאחלת לנו בהצלחה, היא תהיה נחוצה!
10.09.13
לכל התגובות