אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפיד לא מוותר על אורי שני: ויינשטיין בוחן את מינויו ליועץ קבינט הדיור צילום: אוראל כהן

לפיד לא מוותר על אורי שני: ויינשטיין בוחן את מינויו ליועץ קבינט הדיור

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, בוחן את בקשתו של שר האוצר למנות את מקורבו, אורי שני, ליועץ ללא שכר לקבינט הדיור, זאת לאחר שנסיונותיו של לפיד למנותו לתפקידי מפתח בתחום הדיור בשכר נכשלו

11.09.2013, 11:55 | תומר גנון והדס שפר
היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בוחן את בקשתו של שר האוצר, יאיר לפיד, למנות את מקורבו, אורי שני, ליועץ ללא שכר לקבינט הדיור. וינשטיין אסר לאחרונה על שני לקיים כל קשר עם האוצר בענייני הדיור, עד אשר יוחלט לגבי מינויו. על פי משרד האוצר, מינויו של שני נדון גם על ידי נציב שירות המדינה, משה דיין, והיועץ המשפטי לאוצר, יואל בריס. לפיד ניסה לאחרונה למנות את שני לשני תפקידים בשכר - מנכ"ל קבינט הדיור ומנהל החברה הממשלתית החדשה לדיור – אך ניסיונות אלה כשלו.

קראו עוד בכלכליסט

"אני מאמין שברגע שהממשלה תקבל את ההחלטות הנכונות ותחוקק חוקים מתאימים בצורה חוקית מאוזנת ונכונה אנחנו נוכל לפתור את מצוקת הדיור", אמר שני לאחרונה, בפאנל הנדל"ן והתשתיות בנושא 'איך עוצרים את עליית מחירי הדיור' שנערך בוועידה הכלכלית לאומית 2013 של "כלכליסט" והוסיף: "זה לא יקרה בשנה-שנתיים, אלא בטווח הארוך".

שני. ברוך כישרונות, צילום: יובל חן שני. ברוך כישרונות | צילום: יובל חן שני. ברוך כישרונות, צילום: יובל חן

לדעת שני, היעד של הממשלה צריך להיות עצירת המחירים ולאו דווקא הורדתם. "הממשלה רוצה. יש לה את הכלים ואם היא לא תעשה כפי שהיא מתחייבת – ולא צריך שהמשימה תהיה להוריד את המחירים אלא לעצור את העלייה המטורפת של המחירים – ואם היא לא תעשה זאת אל תבחרו בה".

ממשרד האוצר נמסר: "אורי שני לא היה ואינו מועמד לנהל חברה ממשלתית בתחום הדיור. אורי שני ברוך כישרונות והוא החליט לחזור לשירות הציבורי ולתרום מיכולתו ומהידע המקצועי הרב שצבר במהלך שירותו במגזר הציבורי על מנת לקדם פתרונות להוזלת מחירי הדיור בישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות