אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ECI: העובדים למדו על הפיטורים מ"כלכליסט" צילום: עמית שעל

ECI: העובדים למדו על הפיטורים מ"כלכליסט"

לאחר שהמהלך כבר פורסם בתקשורת, שלח מנכ"ל החברה דארל אדוארדס מייל לעובדים ובו בישר להם על הצורך בשינויים ארגוניים

16.09.2013, 08:21 | אופיר דור
1,100 מפוטרים בישראל בשש שנים ECI מתכוננת לגל הפיטורים הגדול בתולדותיה חברת ציוד התקשורת שבבעלות שאול שני וקרן אשמור הבינלאומית עומדת לפטר כרבע מעובדיה בארץ - פחות משנה לאחר שפיטרה קרוב ל-200 עובדים ישראלים גולן חזני, 37 תגובותלכתבה המלאה
עובדי אי.סי.איי טלקום קיבלו את הבשורה על גל הפיטורים הגדול מהידיעה שהופיעה אתמול בבוקר באתר "כלכליסט". רק לאחר שהמהלך כבר פורסם בתקשורת שלח מנכ"ל החברה דארל אדוארדס מייל לעובדים ובו בישר להם על הצורך בשינויים ארגוניים. "זה נראה כאילו ההנהלה נכנסה לפאניקה אחרי הפרסום ושיגרה הודעה לעובדים", אמר אחד העובדים אתמול.

ההודעה הארוכה של אדוארדס מתחילה דווקא בפירוט ההצלחות האחרונות של החברה: "ב־12 החודשים האחרונים הצלחנו יחד להגדיל את היקף המכירות תוך הפחתה של ההוצאות שלנו". בהמשך ציין כי "למרות שאנחנו בכיוון הנכון אני חוזר שוב ושוב שמבנה ההוצאות שלנו צריך להיות מותאם לביצועים העסקיים שלנו. אף חברה בריאה לא יכולה לשרוד לאורך זמן עם הוצאות שאינן תואמות את ההכנסות והרווחים".

בניין ECI, צילום: אוראל כהן בניין ECI | צילום: אוראל כהן בניין ECI, צילום: אוראל כהן

לקראת סוף המכתב כותב אדוארדס: "לצערנו, השינויים הארגוניים והתאמת ההוצאות פירושם פיטורי עובדים. אני מצטער לומר שהפיטורים בלתי נמנעים. אין אף פעם דרך קלה לבשר את החדשות האלו, ולבי יוצא לכל העובדים שיושפעו מהשינויים. אני רוצה להודות להם אישית על התרומה לחברה ומקווה שזמנם באי.סי.איי היה תקופה משמעותית בדרך לאתגר המקצועי הבא".

העובדים תיארו את ההודעה של המנכ"ל כמעורפלת ולא ברורה וסיפרו שגם לאחריה הם לא יודעים מה הולך לקרות הלאה. למעשה חלק מהעובדים אף פספס את נושא הפיטורים, שמופיע רק בסוף ההודעה. עם זאת, יש בעובדים מי שמוצא את כל העניין כמעט מצחיק. "צריך לזכור שמדובר בגל הרביעי של התייעלות וקיצוצים. אנחנו מנוסים בזה", הזכיר אחד העובדים.

לאחר קבלת ההודעה מהמנכ"ל החלו המנהלים בחברה לזמן עובדים לשימועים לקראת פיטורים. ד' (השם המלא שמור במערכת), מהנדס במחלקת Access שעובד חמש שנים בחברה, קיבל הבוקר זימון לשימוע. גם הוא שמע על מהלך הפיטורים לראשונה בתקשורת. "אני חייב להודות שלא הופתעתי", הוא אומר, "בתקופה האחרונה נפוצו שמועות על פיטורים מתקרבים, והן התגברו לאחר הפגישה עם המנכ"ל לפני ראש השנה, שבה הוא דיבר על הצורך בשינויים אסטרטגיים. אנחנו כבר הבנו מה זה אומר 'שינויים אסטרטגיים'".

גם רוני, שעובד 18 שנה בחברה, קיבל אתמול זימון לשימוע. מלווה בשני חברים לעבודה הוא יצא ממשרדי החברה בפתח תקווה וניגש מיד לקנות כרטיס לוטו בתחנה שממול. "אולי בזה יהיה לו מזל", אמר אחד מהחברים שליוו אותו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות